Kapat
Twitter'dan Para Kazanma Yolları: Sosyal Medya ile Kazanç
İnternet 0

Twitter’dan Para Kazanma Yolları: Sosyal Medya ile Kazanç

Dünyada 300 milyon üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Twitter, pek çok fenomenin de en önemli gelir kaynaklarından bir tanesidir. Binlerce, on binlerce kişiye gelir kaynağı olan Twitter sizn için de bir gelir kaynağı haline gelebilir. Twitter hesabınız ve iyi bir takipçi sayınız var ise aşağıdaki yöntemleri uygulayarak hatırı sayılır miktarlarda para kazanabilirsiniz. Eğer yoksa da sakın üzülmeyin hemen hızlı bir şekilde Twitter hesabı oluşturabilir, hemen paylaşım yapmaya ve bir süre sonra da para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte sosyal medya fenomeni olmak isteyenler için Twitter’dan para kazanma yolları!

Twitter’dan Para Kazanma Yolları

Satış Ortaklığı Yapın
Günümüzün en yaygın para kazanma yöntemi olan satış ortaklığı ile oldukça kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yapmak için bir şirket ile anlaşın ve satış yaptığınız her ürün başına komisyon alın. Ne kadar çok firma ile anlaşırsanız o kadar çok ürün satabilir ve para kazanabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta ise satılan ürünlerin takipçilerinize yönelik olmasıdır.

Twitter’dan Para Kazanma Yolları: Sponsorlu Paylaşımlar Hazırlayın

Büyük firmalar ürünlerinin sanal ortam da daha fazla kişiye ulaşması için reklam vermektedir, bu firmalarla iletişime geçerek onlar adına paylaşımlar yapabilir ve bunun karşılığında ödeme alabilirsiniz. Reklam amaçlı paylaşımların sayısını en az seviyede tutarak takipçilerinizin bu durumdan rahatsız olmamasına dikkat etmeyi unutmayın. 

Kendi Ürünlerinizi Satın

Eğer normal hayatta da üretip sattığınız ürünleriniz varsa bunların reklamını yapmak için bir hesap açın ve ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşın, ürünlerinizin ilgi çekeceğine inanıyorsanız kolayca satış yapabilirsiniz. Bu sayede belki de çevreniz de alıcısı olmayan ürünleri çöpe atmak yerine paraya dönüştürebilirsiniz. Twitter’a özel olarak yapacağınız kampanyalarla daha fazla satış yapma şansına sahip olun.

Twitter’dan Para Kazanma Yolları: Beğeni ve Retweet Satışı Yapın

Oldukça yüksek takipçiye sahipseniz, düşük takipçili hesaplardan RT ve Beğeni yapmanızı isteyecek yönde mesajlar gelebilir. Bu durum karşısında durumu gelir kaynağı haline getirmek için takipçi sayınıza oranla o kişilerden para isteyebilirsiniz. Sürekli RT anlaşması yaptığınız kişilerden haftalık veya aylık ödemeler alabilirsiniz. Bu yöntem ile sadece tek bir tık karşılığında oldukça iyi meblağlar kazanabilirsiniz.

Link Kısaltma Servislerini Kullanın

Çeşitli dosyaların linklerini paylaşarak onlara takipçilerinizin tıklamasını sağlayın ve link kısaltma servisleri ile para kazanın. Aslında çok basit bir yöntem olmasıyla birlikte en hızlı para kazandıracak yöntemlerden de birisi olan bu sistem, herhangi bir link kısaltma sitesinden aldığınız bağlantıyı hashtag ekleyerek paylaşın, link ne kadar çok tıklanırsa siz de o kadar fazla para kazanırsınız. Burada önemli olan nokta ise linkin güvenli bir dosyaya açılıyor olmasıdır. Eğer link güvensiz veya virüslü bir sayfaya açılıyorsa, kullanıcılarınız o linke asla tıklamaz. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Twitter, her geçen saniye büyüyor ve bünyesine yeni kullanıcılar ekleyerek yükselmeye devam ediyor. Firmaların kullanıcıların sorunlarını dinlemek ve onlara çözüm getirmek için, gazetecilerin haber paylaşmak için, ünlü insanların ise takipçileriyle bir araya gelmek için kullandığı bir sitedir. Doğru ve iyi bir şekilde kullanıldığında güzel miktarlarda para kazanılması hiç te uzak değil. Sizler de hemen bir Twitter hesabı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir