Kapat
Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?
Mobil 0

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Her tarafı akıllı telefonların sarmasıyla birlikte, kullanmış olduğumuz sosyal medya hesabı sayısında da oldukça büyük bir artış olduğu aşikâr. En çok kullanılan sosyal medya hesaplarından birisi ise hepimizin yakından tanıdığı oldukça uzun zamandır hayatımızda olan Instagram. Peki biraz ara vermek isteyenler için Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Instagram temel olarak fotoğraf ve 1 dakikalık video paylaşım sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama kurulduğu günden bugüne birçok yeni özellik eklenmiştir. Bunların en önemlisi ise hikayeler bölümünün kullanıcılara sunulmasıdır. Bu sayede kullanıcılar artık Instagram’da daha fazla zaman harcamaya başlamıştır. Eskiden sadece fotoğraf paylaşmak için ve paylaşılan fotoğrafları beğenmek için kullanılan site, hikayeler bölümü ile yeni bir boyut kazandı. Artık kullanıcılar, atılan hikayeleri daha çabuk görmek için sürekli Instagram da aktif oluyorlar. Bu durum da Instagram’ın kullanıcıların hayatında daha fazla zamana hitap etmesi anlamına geliyor.

Tabi herkes bu durumdan memnun değildir. Instagram’dan sıkıldıysanız ve bir süre ara vermek istiyorsanız, yapmanız gereken şeyler oldukça basittir ve alt bölümde yer almaktadır. Bunları uygulayarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram’ı mobil uygulama üzerinden dondurmayacağınız için bilgisayar kullanmamız gerekmektir. O yüzden mobil uygulama da dondurma seçeneğini arayarak zamanınızı boşa harcamayın. Ama unutmayınız ki Instagram hafta da sadece 1 kez hesabınızı dondurmanıza izin veriyor.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

  1. Instagram hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  2. Profil sekmesine gelerek profili düzenle seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan sayfada yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan sayfa da ki neden kapatıyorsunuz sorusuna cevap verdikten sonra, şifrenizi girin ve hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini işaretleyin.

Instagram hesap dondurma için yapmanız gerekenler sadece bu kadar, bu işlemleri tamamladıktan sonra Instagram hesabınızı başarıyla kapatmış olacaksınız. Instagram hesabınızı bir kez dondurduktan sonra yeniden açmak için 3 gün beklemeniz gerekmektedir, işleminizi bunu da dikkate alarak yapmanızda fayda var. Bu sürenin sonunda hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya yeniden başlayabilirsiniz. Bir süre sonra yeniden sıkılır veya başka bir nedenle kapatma istediği duyarsınız, aynı yolları izleyerek işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir