Kapat
TCL 10 Plus ve 10 SE Tanıtıldı: Orta Seviyenin Yeni Üyeleri
Haberler 0

TCL 10 Plus ve 10 SE Tanıtıldı: Orta Seviyenin Yeni Üyeleri

Son yıllarda akıllı telefon dünyasında boy göstermeye başlayan ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok pazarda adını duyurmaya çalışan TCL’nin yeni akıllı telefonları TCL 10 Plus ve 10 SE tanıtıldı! Çinli akıllı telefon üreticisinin bugün itibariyle Türkiye tanıtımlarını gerçekleştirdiği modellerin Eylül ve Ekim aylarında satışa sunulacağı belirtilirken markanın hayranlarından ise olumlu tepkiler geldi.

BlackBerry, Alcatel ve daha pek çok markanın sahibi olan Çinli akıllı telefon üreticisi TCL, son bir yılda Türkiye pazarında ciddi bir kullanıcı arayışı içerisine girdi. Birbirine yakın fiyatlandırmaları ve benzer tasarımları ile tanıtılan cihazların Türkiye fiyatları da açıklandı. Her iki model her ne kadar birbirine benzer özelliklere sahip olsalar da gerek fiyatlandırmaları gerekse teknik özellikleri ile farklı hedef kitlelere hitap edecek şekilde geliştirildi. İşte yeni TCL 10 Plus ve 10 SE’ye ait detaylar!

TCL 10 Plus ve 10 SE Tanıtıldı: Orta Seviyenin Yeni Üyeleri

TCL’nin Türkiye pazarı için tanıtmış olduğu yeni akıllı telefonlar TCL 10 Plus ve 10 SE ismiyle duyuruldu. Marka, iki farklı model ile daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflerken TCL kullanıcılarının yeni tanıtılan modellere ilgisi ise olumlu yönde oldu.

TCL 10 Plus

Tanıtılan modellerden bir tanesi olan ve kardeşi TCL 10 SE’ye göre daha gelişmiş özellikleri beraberinde getiren TCL 10 Plus özellikleri itibariyle fiyatına göre oldukça iyi iş çıkarmayı başarıyor. TCL 10 Plus, FHD+ (1080×2340 piksel) çözünürlüğe ve 6,47 inç büyüklüğe sahip kavisli ekranı ile birlikte gelirken günümüzün öne çıkan teknolojilerinden ekran altından parmak izi okuma özelliğini de kullanıcılara sunmayı başarıyor. Modern tasarım çizgilerine sahip akıllı telefonun ön tarafında çentik formunda bir ön kamera yer alırken ince ekran çerçeveleri de dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.

TCL’nin yeni akıllı telefon modelinin öne çıktığı diğer bir nokta ise performansı oluyor. Akıllı telefon dünyasının işlemci üretiminde önemli isimlerinden bir tanesi olan Qualcomm’un Snapdragon 665 yonga setinden gücünü alan cihaz performansını 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile destekliyor. Bir akıllı telefonda en çok dikkat edilen hususlardan bir tanesi olan batarya konusunda ise kullanıcılara 4500 mAh kapasiteye sahip bir batarya sunuluyor. Standart kullanım ile bir günü çıkaracağı tahmin edilen bataryanın nasıl bir performans sergileyeceğini ise zaman gösterecek gibi görünüyor.

TCL 10 Plus kamera noktasında ise fiyatına kıyasla hiç de fena olmayan değerler sunmayı başarıyor. Arka tarafında dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olan akıllı telefonun beraberinde getirdiği kameraların çözünürlükleri ise sırasıyla 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açı kamera, 2 MP yakın çekim kamerası ve 2 MP derinlik kamerası şeklinde oluyor. Ön tarafta yer alan ve öz çekimler yapmanıza olanak sağlayan kameranın çözünürlüğü ise 8 MP olarak karşımıza çıkıyor.

TCL 10 SE

Haberimizin ikinci konuğu olan TCL 10 SE ise abisi 10 Plus modeline kıyasla kırpılmış teknik özelliklerle ve buna bağlı olarak daha uygun fiyatla geliyor. Bu modelde HD+ (1600×720 piksel) çözünürlüğe ve 6,52 inç büyüklüğe sahip bir ekran yer alırken çözünürlüğün bizce günümüz standartları altında kaldığını belirtelim. TCL 10 SE’nin performans özelliklerine baktığımızda ise yine işlemci dünyasının önemli markalarından MediaTek’in Helio P22 modelinin kullanıldığı cihazda RAM anlamında 4 GB, depolama alanında ise 128 GB tercih edilmiş. 10 Plus modeline kıyasla 500 mAh daha az batarya kapasitesine sahip olan 10 SE’de 4000 mAh kapasiteye sahip bir batarya tercih edilmiş. Parmak izi sensörü de bu modelde ekrandan alınarak arka tarafa yerleştirilmiş.

TCL 10 SE’nin kamera özellikleri noktasında ise arka tarafta üçlü bir kamera kurulumuna yer verilirken bu kameraların çözünürlükleri ise 48 MP ana kamera, 5 MP ultra geniş açı kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak belirlenmiş.

TCL yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip TCL 10 Plus için 3999 TL’den, 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı seçeneklerine sahip 10 SE’nin ise 2999 TL’den satışa sunulacağı açıklandı. TCL 10 Plus modeline sahip olmak isteyen kişilerin 1 Eylül’e kadar beklemesi gerektiklerini de belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir