Kapat
Trabzonspor'un Kendi Kripto Parası TRA Duyuruldu!
Haberler 0

Trabzonspor’un Kendi Kripto Parası TRA Duyuruldu!

Trabzonspor’un Kendi Kripto Parası TRA duyuruldu! Kripto para birimlerinin kullanımının günden güne artış göstermeye devam ettiği günümüzde yeniliklere ayak uyduran ve kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlananlardan bir tanesi de yerli spor kulüplerinden bir tanesi olan Trabzonspor oldu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Trabzonspor’un yeni kripto para birimi TRA ile ilgili ifadelere yer verilirken önemli detaylara da değinildi. İşte Trabzonspor’un çıkartmaya hazırlandığı kendi kripto para birimi ile ilgili tüm detaylar!

Kripto Para Nedir?

Günümüzün önemli ödeme yöntemlerinden bir tanesi olan kripto paralara kısa bir göz atalım. Kripto paralar her ne kadar karmaşık gibi görünseler de aslında basit ancak bir o kadar güvenli bir yapıya sahiptirler. Kişiden kişiye güvenli bir biçimde para transferine olanak sağlayan bu ödeme sisteminin sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi yapılan transferlerin detaylarının devletler ve üçüncü kişiler tarafından takip edilememesidir. Yapılan transferlerin miktarı ve tarihi herkes tarafından görüntülenebilse de kimden kime gönderildiği hakkında bilgi sahibi olmanız adeta imkansızdır. Bu nedenle kripto para birimleri güvenli transferler için büyük önem teşkil etmektedir.

Bitcoin’in ani yükselişleri ve tavan fiyata ulaşması ile daha da fazla kişi tarafından tanınmaya başlayan kripto paralar bugün itibariyle herkesin keşke zamanında ben de satın alsaydım dediği bir hal almaya devam ediyor. Kripto para dünyasının en çok bilinen ismi Bitcoin olsa da aslında pek çok farklı kripto para birimi bulunuyor. Yatırımcıların dilediklerince portföy oluşturabileceği bu kripto para birimlerine Trabzonspor’un girişimi ile birlikte TRA da dahil olmayı hedefliyor.

Trabzonspor’un Kendi Kripto Parası TRA Duyuruldu!

Ülkemizin önemli spor kulüplerinden bir tanesi olan Trabzonspor tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada spor kulübünün taraftarların kullanımına yönelik kripto token ihracında bulunacağı açıklandı. Trabzonspor’un kripto para girişimi için Socios Services Limited şirketiyle anlaşma yapıldığı belirtilirken bu anlaşmanın bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık yapıldığı aktarıldı.

Açıklamaların devam eden kısmında TRA’nın tüm kripto para yatırımcılarının ve taraftarların kullanıma sunulacağı belirtilirken toplam olarak ise 10 milyon adet token ihracının yapılacağını ifade etti. Her kripto para biriminde olan ve olması gereken kısaltma kodunun ise TRA olacağı belirtildi. TRA’yı satın almak ve portföyüne eklemek isteyen yatırımcıların dünyanın en büyük kripto para borsalarını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebileceği vurgulandı.

Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada TRA’nın arz başlangıç fiyatına da yer verildi. Başlangıç fiyatı olarak 8 TL’den işlem görecek olan kripto para biriminin önümüzdeki süreçte nasıl bir grafik izleyeceği ise öngörülemeyeceğinden dolayı bilinmiyor. Bu nedenle taraftarların ve yatırımcıların bu kripto para birimine yoğun bir ilgi gösterip göstermeyeceği TRA’nın kaderini belirleyecek gibi görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir