Kapat
Aynı Tweeti Görmenizi Engelleyen Just Arrived İncelemesi
İnternet 0

Aynı Tweeti Görmenizi Engelleyen Just Arrived İncelemesi

Popüler sosyal medya platformu Twitter için geliştirilen Just Arrived eklentisi, aynı paylaşımı tekrar tekrar görmekten sıkılanlar için geliştirildi. Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları için geliştirilen eklentinin daha önce karşınıza çıkan paylaşımları belleğe alarak daha sonraki seferlerde soluklaştırmasına yarayan son derece kolay bir çalışma mantığı bulunuyor. İşte her daim güncel paylaşımlara odaklanmanızı sağlayan Just Arrived incelemesi!

Siyasetin, mizahın ve daha pek çok konunun konuşulduğu Twitter, zaman zaman aynı paylaşımları kullanıcılara tekrar tekrar göstermesi ile eleştirilerin odağı oluyor. Diğer kullanıcılar gibi bu durumdan rahatsız olan bir geliştiricinin bulduğu fikir ise aynı görüşe sahip olan pek çok kişiye deva olacak gibi görünüyor. Son derece basit bir çalışma mantığını içerisinde barındıran eklentinin kullanışlılığı ise dikkat çekiyor.

Farklı fikirlerin her zaman değer gördüğü geçmiş ve günümüzde pek çok kişinin sahip olduğu bir soruna çözüm bulacak olan eklentinin arkasında Arunmozhi isimli geliştirici yer alıyor. Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları için kullanıma sunulan eklentiye tarayıcıların mağazalarından ulaşılabiliyor. Eklentinin resmi mağazada yayınlanmış olması güvenliğe dair soru işaretlerini de akıllardan silmeye yarıyor. Üstelik bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz eklentinin kurulum ve kullanım aşamaları da oldukça basitleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Arunmozhi Tarafından Geliştirilen Just Arrived İncelemesi

Şimdilik yalnızca Mozilla Firefox ve Google Chrome kullanıcılarının faydalanabildiği Just Arrived eklentisi yalnızca akışta görünen paylaşımlarla sınırlı kalmayarak bir hesabın sayfasında gördüğünüz aynı paylaşımları da soluklaştırabiliyor. Bu sayede neredeyse Twitter’ın her sayfasında kullanabildiğiniz eklenti odağınızı yeni paylaşımlara vermenize yardımcı oluyor. Eklentinin çalışma mantığı ise son derece basit bir sisteme dayanıyor. Akışta gördüğünüz paylaşımları belleğine alan eklenti, daha sonraki süreçte aynı paylaşımı tekrar görmeniz halinde bu paylaşımı soluklaştırıyor.

Oldukça kullanışlı olan bu eklentinin beraberinde sunmuş olduğu özellikler herkes için son derece başarılı olsa da bazı soru işaretlerinin ve eleştirilerin odağından kurtulamıyor. Bazı kişiler tarafından merak edilen ya da merak edilmesi muhtemel olan sorulara eklentinin geliştiricisi Arunmozhi yanıt veriyor. Eklentinin gezdiğiniz hesaplara değil paylaşımlara odaklandığını belirten geliştirici, aynı zamanda 3. Parti eklentinin kişisel verilerinizi toplamadığını ve 24 saatlik sürenin sonunda önbelleğe alınan verilerin silindiğini belirtiyor. Geliştirici Arunmozhi tarafından yapılan açıklamada verilerinizin üçüncü şahıslar ile paylaşılmadığına da dikkat çekiliyor.

Zamanının önemli bir bölümünü Twitter’da geçiren ve aynı paylaşımları tekrar tekrar görmekten sıkılan kişilerin ilgi gösterdiği eklentiye Chrome ve Firefox tarayıcılarının marketlerinden erişilebiliyor. Benzer bir eklentinin mobil platformlar için geliştirilip geliştirilemeyeceği merak edilirken ilerleyen süreçte Twitter’ın aynı paylaşımları tekrar gösteren algoritmasını güncelleyip güncellenmeyeceği ise bilinmiyor. Twitter tarafından böyle bir hamlenin yapılması her platformda kalıcı bir çözüm getirecek olsa da o zamana kadar Just Arrived eklentisi ilgi görmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir