Kapat
Beta Sürümüyle Microsoft Defender Play Store'da Yayınlandı!
Haberler 0

Beta Sürümüyle Microsoft Defender Play Store’da Yayınlandı!

Microsoft’un güvenlik yazılımı Microsoft Defender Play Store’da yayınladı! Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler için kullanıma sunulan uygulama henüz ön izleme sürümüyle raflardaki yerini alırken uygulamayı kullanabilecek kişiler ise Microsoft 365 E5 lisans sahibi kurumlar oldu. İşte Microsoft’un mobil platform için duyurduğu anti virüs yazılımının detayları!

Önemli teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan ve bilgisayarlar için sunmuş olduğu Windows işletim sistemiyle popülerliğini en iyi şekilde koruyan Microsoft’un şubat ayında Android ve iOS için Microsoft Defender geliştirmelerine başladığı duyulmuştu. Şirket, aylar süren çalışmaların ardından nihayet Defender’in ön izleme sürümünü Play Store’da yayınladı. Ücretsiz olarak yayınlanan uygulamaya erişim hakkı ise yalnızca Microsoft 365 E5 lisansı olan kurumlara tanındı.

Microsoft Defender Play Store’da Yayınlandı!

Android işletim sistemi için sunulan Microsoft Defender, Google Play Protect’e benzer şekilde telefon ya da tabletinize yüklemiş olduğunuz tüm uygulamaları kontrol ederek güvenliğinizi korumayı hedefliyor. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan web filtresi sayesinde internette gezinirken de güvenliği elden bırakmıyor. Yalnızca bunlarla da sınırlı kalmayan uygulamanın çeşitli özellikleri de bulunuyor, işte bunlardan bazıları;

  • SMS, WhatsApp, Tarayıcı ya da E-Posta uygulamaları üzerinden tıklanabilecek kötü amaçlı linkleri otomatik olarak engelleyerek güvenli bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • Microsoft Defender Güvenlik Merkezi’nde tek bir pencereden raporlama imkânı sunmak için Microsoft Defender ATP ile tümleşik entegrasyon sunar.
  • Cihaz sahibine zarar verebilecek her türlü kötü amaçlı uygulamayı size bildirerek verilerinizin çalınmasının önüne geçer.

Android için Microsoft Defender, henüz çok yeni bir güvenlik uygulaması olsa da kısa süre içerisinde çeşitli güncelleştirmeler ile en iyi hale getirilecektir. Uygulama marketlerinde ücretli ve ücretsiz pek çok anti virüs yazılımı olsa da Microsoft Defender’in kısa süre içerisinde popülerlik kazanarak üst sıralara yerleşmesi son derece muhtemel. Peki siz Microsoft Defender için ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir