Kapat
Bugün Apple Event 2020'de Tanıtılan Ürünler
Haberler 0

Bugün Apple Event 2020’de Tanıtılan Ürünler

Nihayet gün geldi çattı, kullanıcıların merakla beklediği COVID-19 nedeniyle ertelenen Apple Event 2020 geçtiğimiz saat itibariyle başladı. Apple Watch Series 6 ve Watch SE’nin tanıtıldığı etkinlikten haberler gelmeye devam ederken en çok merak edilen ürünlerden bir tanesi sizin de tahmin edebileceğiniz üzere uygun fiyatlı akıllı saat mottosuyla yola çıkan Apple Watch SE oldu. İşte bugün Apple Event 2020’de tanıtılan ürünler!

Apple, aylardır hayatımızın bir parçası haline gelen ve birlikte yaşamaya devam ettiğimiz COVID-19 salgını nedeniyle ertelediği Apple Event 2020’yi nihayet bugün gerçekleştirdi. Pek çok kişinin merakla beklediği etkinlikte tanıtılacak ürünler daha önceden sızdırılmış olsa da özlediğimiz bu etkinliğin heyecanını hala koruduğunu söylemek mümkün. Bu yıl gerçekleştirilen Apple Event 2020’de iPhone 12 yer almazken etkinliğin en dikkat çekici üyesi uygun fiyatlı Apple Watch SE.

İşte Apple Event 2020’de Tanıtılan Ürünler!

Bugün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan ürünler yeni iPad 8, Fitness Plus, Apple One, Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE oldu.

Yeni iPad 8 2020 Tanıtıldı

Apple’ın CEO’su Steve Jobs’un hayata geçirmiş olduğu iPad, geçmişten bugüne büyük bir gelişim göstererek sekizince nesle ulaşmayı başardı. Markanın en başarılı serilerinden bir tanesi olan iPad, bugüne kadar her zaman tablet piyasasının zirvesindeydi ve şimdi bu başarı yeni iPad 8 ile taçlandı. iPad Mini küçülürken, iPad Air güçlenirken, iPad Pro gelişirken değişmeyen tek şey orijinal iPad’in kendisi oldu.

Yeni iPad sekizinci nesli ile kullanıcıların karşısına iPad 8 ve iPad 2020 olmak üzere iki farklı isimlendirme ile çıktı. Tasarım itibariyle değişmeyen cihazın çizgileri abisi ile aynıyken klasik Apple tasarımının ayrılmaz parçalarından Touch ID bu modelde de devam ediyor. Bir tabletin en önemli donanım unsurlarından olan ekran 10.2 inç büyüklüğündeyken en iyi çözünürlük için Retine teknolojisi kullanılıyor.

Performans noktasında A12 Bionic yonga setinin yer aldığı iPad 2020’de ihtiyacınız olan performans her an elinizin altında yer alıyor. Apple’ın iPad modelleri için geliştirmiş olduğu Apple Pencil ürününde de çeşitli yenilikler yapılırken yazının devamını tahmin edebilme, el yazısını anlık olarak tanımlama gibi çeşitli özellikler yapılan güncelleştirmelerin başında geliyor. Arka kısımda 8MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip olan yeni iPad’in ön tarafında ise FaceTime kamerası yer alıyor. Yeni iPad 2020’nin yurtdışı fiyatı 329 dolar olarak açıklanırken Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Apple Event 2020’de Tanıtılan Ürünler: Apple Watch Series 6 Tanıtıldı

Akıllı saat dünyasının önemli isimlerinden Apple’ın bugün gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde duyurulan önemli ürünlerden bir tanesi de Apple Watch Series 6 oluyor. EKG çekme ve düşmeyi algılama özellikleri ile teknoloji basınında büyük yankı uyandıran Apple Watch Series 4 modelinden sonra beklediği başarıyı elde edemeyen markanın yeni akıllı saat modelinde pek çok yenilik ve geliştirme bulunuyor. Yeni akıllı saat serisinin en önemli değişiklikleri sağlık ve saat konusunda olurken artık Apple Watch yalnızca beden sağlığınızı değil mental sağlınızı da takip edebiliyor.

Apple Watch ailesinin bilinen tasarım özelliklerinin devam ettiği akıllı saatte 40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutu bizleri karşılıyor. Titanyum, seramik, paslanmaz çelik ve alüminyum kasa seçeneklerine sahip olan akıllı saatte gümüş, uzay grisi, altın, kırmızı ve gece mavisi olmak üzere beş farklı renk seçeneği yer alıyor. Apple Watch Series 6 ile birlikte 40 mm kasa boyutuna sahip modelde 1.1 inç, 44 mm kasa boyutuna sahip modelde ise 1.5 inç ekran bulunuyor. Yeni Apple Watch, güneş altında kullanımı kolaylaştırmak adına 1000 nits ekran parlaklığı sunabiliyor.

Yurtdışında 399 dolar fiyat etiketiyle satın alabileceğiniz Apple Watch Series 6 ülkemizde yalnızca GPS ve alüminyum kasa seçenekleriyle satın alınabilirken fiyatı ise 3799 TL ve 4049 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Watch SE Tanıtıldı

Apple, iPhone’dan sonra Apple Watch ailesi için de herkesin erişebileceği uygun fiyatlı bir model tanıtma yoluna gitti. iPhone SE ile benzer isimlendirmeye sahip Apple Watch SE, daha fazla kişinin satın alabileceği bir akıllı saat olmasıyla ünlü olacak gibi görünüyor. İşte yeni Apple Watch SE hakkında bilmeniz gerekenler!

Apple Watch SE, Apple Watch Series 5’in bazı kırpılmış özelliklere sahip sürümü olarak karşımıza çıkarken bu modelde sürekli açık ekran ve EKG çekme özelliği bulunmuyor. Apple Watch modellerinden görmeye alışık olduğumuz 40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı kasa seçeneğine sahip olan Watch SE’de GPS ve GPS + LTE olmak üzere iki farklı sürüm bulunuyor. 7000 serisi alüminyumdan imal edilen kasanın 50 metreye kadar da suya dayanıklılığı bulunuyor.

Yeni Apple Watch SE’de uyku takibi, nabız ölçümü gibi pek çok özellik yer almaya devam ederken diğer modellerde yer alan tüm egzersiz programları bu modelde de desteklenmeye devam ediyor. Türkiye’de yalnızca GPS sürümü ile satışa çıkacak olan Apple Watch SE’nin satış fiyatı 40 mm için 2699 TL, 44 mm içinse 2949 TL olarak belirlenmiş durumda.

Apple Event 2020’de tanıtılan diğer ürünler ise iPad Air, Fitness Plus ve Apple One olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm ürünlerle ilgili detaylı bilgi paylaşamayacağımız için bunlarla ilgili detaylı bilgiye internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir