Kapat
Çocuklar İçin En İyi Akıllı Telefonlar (2020)
Mobil 0

Çocuklar İçin En İyi Akıllı Telefonlar (2020)

Gelişen teknoloji ve değişen dünya düzeni ile birlikte bu değişime ayak uyduranlardan bir tanesi de gençler ve kendisini genç hissedenler oluyor. Artık ortaokul ya da lise çağındaki neredeyse her gencin kendine ait bir akıllı telefonu bulunurken hala buna sahip olmayanlar ise nasıl yeni bir telefon satın alabileceklerini araştırıyor. Biz de çocuklar için en iyi akıllı telefonlar listemiz ile yeni bir telefon arayışı içerisindeki anne ve babalara yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Çocukların yoğun bir akıllı telefon kullanımı içerisinde olduğu günümüzde artık ebeveynlerin eski telefonlarını vererek mutlu edebilecekleri çocuklar da geride kaldı. Gençlerin teknoloji pek çok kuşaktan daha fazla sarıldığı ve hakim olduğu bugünlerde artık yeni bir akıllı telefon onların da hakkı. Peki anne babalar çocuklarına hangi akıllı telefonları satın almalı?

Çocuklar İçin Hangi Bütçe Aralığındaki Akıllı Telefonlar Tercih Edilmeli?

Ebeveynler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan ‘çocuklar için hangi bütçe aralığındaki akıllı telefonlar tercih edilmeli?’ sorusunun net bir cevabı bulunmasa da amiral gemisi sınıfındaki yüksek teknik özellikli akıllı telefon modellerinin tercih edilmesi tavsiye edilmiyor. Büyük ölçüde bütçeniz ile doğru orantılı olan bu sorunun cevabı aslında günün sonunda aile ekonominizde cevap buluyor. Eğer siz de bu sorunun cevabını merak edenlerden birisiyseniz çocuğunuz için bütçenize uygun bir akıllı telefon modeli satın almanızı tavsiye edebiliriz.

Diğer bir taraftan yine en çok sorulan sorulardan olan işletim sistemleri hakkındaki sorulardan bir tanesi de Android mi yoksa iOS mu tercih etmeliyim oluyor. Her iki işletim sisteminin de birbirine karşı avantajları bulunurken bu durum çocuğunuzu doğrudan etkilemiyor. Hal böyle olunca yine bu sorunun cevabı da bütçeniz ile sonuçlanmış oluyor.

Çocuklar İçin En İyi Akıllı Telefonlar

Apple iPhone SE (2020)

Çocuklar için en iyi akıllı telefonlar listemizin ilk sırasında Apple’ın bu yıl tanıtmış olduğu küçük ekranlı iPhone SE modeli yer alıyor. Klasik iPhone tasarımının güncel donanımlarla birleştiği bu modelde günümüzde görmeye pek de alışkın olmadığımız 4.7 inç büyüklüğünde küçük ama kullanışlı bir ekran bulunuyor. Yeni iPhone SE’nin hedef kitlesi küçük boyutlu akıllı telefon kullanmak isteyen klasik iPhone hayranları oluyor.

İPhone SE’nin teknik özelliklerine bakıldığında boyutundan çok daha büyük işler başarabildiği açıkça görülebiliyor. Apple’ın akıllı telefonlar için kullandığı en yeni donanımları içeren SE’nin tasarımı her ne kadar klasik olsa da donanımı fazlasıyla etkileyici sonuçlar veriyor. Tüm bunların yanı sıra çocuklar için bir akıllı telefon incelediğimizi göz önünde bulundurursak iPhone’un sunmuş olduğu konum takip gibi özelliklerin de güzel avantajlar olduğunu unutmamakta fayda var.

Çocuklar İçin En İyi Akıllı Telefonlar: Samsung Galaxy A10e

Listemizin ikinci sırasındaysa hepimizin yakından tanıdığı Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un Galaxy 10e modeli karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı olmasıyla dikkatleri üzerine çeken akıllı telefonun Netflix’de dizi ve film izlemek, sosyal medyada gezinmek ve internette dolaşmak için son derece yeterli bir model olması onu rakiplerinin arasında öne çıkarıyor. Galaxy 10e, 5.8 inç büyüklüğündeki ekranı ile multimedya kullanımları için büyük avantaj sağlıyor.

Uygun fiyatlı Galaxy A10e yüksek grafiklere sahip oyunları destekleyemeyecek seviyedeki donanımı ile ortaokul ya da lise çağındaki yeni akıllı telefon kullanacak gençlere, daha önce akıllı telefon kullanmamış büyüklerimize ve ikinci bir telefon ihtiyacı bulunan iş arkadaşlarımıza hitap ediyor. Eğer fazla dizi ve film izleyen biriyseniz standart kulaklığınızı kullanabileceğiniz bir 3,5 mm jak girişi olduğunu da hatırlatalım.

Asus ROG Phone 2

Adım adım listemizin sonlarına yaklaşırken üçüncü sıradaki akıllı telefon modelimiz yüksek bütçeli ailelere ve oyun oynamayı seven gençleri yakından ilgilendiriyor. Akıllı telefonların alt gruplara ayrıldığı günümüzde bunlardan en çok ilgi çekeni ise oyuncu telefonları oluyor. Bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı Asus’un oyuncular için özel olarak geliştirmiş olduğu ROG Phone 2 tüm mobil oyunları oynatabilecek performansı ile tüm dikkatleri fazlasıyla üzerine çekiyor.

Günümüzde oynayabileceğiniz neredeyse tüm oyunları çalıştırabilecek güçteki bu oyuncu telefonunun teknik özelliklerinden bahsetmeye pek gerek yok sanırım. Ancak yine de merak edenler için 120 Hz ekran yenileme hızından, akıcı oyun deneyiminden ve özel aksesuarlarından bahsetmiş olalım. Bence bu kadarı bile onu anlatmak için fazlasıyla yeterli olmuştur diye tahmin ediyoruz.

Çocuklar İçin En İyi Akıllı Telefonlar: Samsung Galaxy A51

Listemizin son sırasındaysa yine Samsung’dan bir akıllı telefon olan Galaxy A51 modelini görüyoruz. Son dönemin popüler akıllı telefonlarından olan Galaxy A51, 6.5 inç büyüklüğünde bir ekrana ve pek çok oyunu oynatabilecek güçteki orta seviye bir işlemciye sahip. Arka tarafta yer alan dört kamerası ile güzel pozlar çekmenize olanak sağlayan akıllı telefonun özellikleri ise hiç fena değil. AMOLED paneli sayesinde sürekli açık ekran özelliğini kullanabileceğiniz cihazda bildirimleri kontrol etmek için sürekli olarak ekranı açmanıza da gerek yok. Galaxy A51’in en çok dikkat çeken özelliklerinden biriyse bir günü dahi şarj etmeden çıkarabileceğiniz bataryası.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir