Kapat
MIUI 13 Ufukta Göründü: İşte Yeni Arayüze Ait İlk Görüntüler
Haberler 0

MIUI 13 Ufukta Göründü: İşte Yeni Arayüze Ait İlk Görüntüler

10 yıl önce 6 Nisan’da dünyaya gözlerini açan Xiaomi, yalnızca merkezi Çinde değil dünyanın diğer pek çok ülkesinde de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefon dünyasının lider markalarından olan Xiaomi, telefonlarının arayüzlerine önem göstermeyi de ihmal etmiyor. Markanın kullanıcılarla buluşturduğu MIUI 12, görsel anlamda pek çok yenilik getirirken henüz daha tüm modellere ulaşmamışken MIUI 13’e ait ilk görüntüler de gelmeye başladı. İşte MIUI 13 ufukta göründü haberimizin detayları!

Akıllı telefon dünyasında rekabet günden güne hız kesmeden devam ederken sektördeki bazı markalar da zamanla gücünü kaybediyor, hal böyle olunca eksilen markaların yerini de daha iyi bir şekilde gelen yeni markalar dolduruyor. Son dönemin popüler akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi de yeni gelen ve iyi bir başarı elde eden markalar arasında yer alıyor. Çıktığı günden bu yana fiyat/performans modelleriyle tanınan ve anılan Xiaomi, artık yalnızca uygun fiyatlı akıllı telefonlarda değil amiral gemisi modellerde de öne çıkmayı başarıyor.

Kullandığı donanım özellikleri ile övgüleri toplamayı başaran marka, yalnızca fiyat ve donanım özellikleri ile öne çıkmakla kalmıyor telefonlarının arayüzlerine de önemli yatırımlarda bulunuyor. Neredeyse her akıllı telefon kullanıcısının bir kez adını duyduğu MIUI serisi, şimdi de MIUI 13 ile taçlanacak gibi görünüyor. Henüz daha bugün teknoloji basınına düşen MIUI 13’e ait ilk görüntüler yeni sürüm ile birlikte pek çok şeyin tamamen değişeceğini işaret ediyor.

MIUI 13 Ufukta Göründü: İşte Yeni Arayüze Ait İlk Görüntüler

MIUI 13 ile ilgili basında yer alan ilk fotoğraf kapatma ve yeniden başlatma ekranına ait oluyor. Yeni tasarımla birlikte oldukça sade bir görünüme kavuşan bu ekranda artık sessize al ve uçak modu seçeneklerini görmüyoruz. Daha modern bir tasarımın bizi karşıladığı ekranda kapat ve yeniden başlat olmak üzere iki seçenek yer alırken artık tuşlanan bir alan değil kaydırılan bir alanın karşımıza çıktığını da hatırlatalım. Oldukça şık ve modern bir yapıya sahip bu tasarımın pek çok kişi tarafından beğenileceğini söylemek mümkün.

MIUI 13’le ilgili ortaya çıkan bilgiler henüz çok az olsa da ilerleyen günlerde yeni bilgilerin ulaşması muhtemel.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir