Kapat
Mobil İmza Nedir? Nasıl Alınır? (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone)
Genel 0

Mobil İmza Nedir? Nasıl Alınır? (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone)

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık günümüzde onlarca belge imzalamak da tarih olan pek çok farklı olaydan bir tanesi haline geliyor. Dijital ortamda kendinizi doğrulamak ve imza işlemlerini gerçekleştirebilmek için mobil imza kullanılabiliyor. Islak imza ile aynı değerde olan mobil imza sayesinde operatörünüzden satın aldığınız bir hizmet ile işleriniz büyük oranda kolaylaşıyor. Peki bunca şeyi bir arada barındıran mobil imza nedir?

Mobil İmza Nedir?

Yeni bir hat aboneliği başlatırken ya da herhangi bir belge imzalarken bu anlaşmanın geçerliliğini kanıtlayabilmek için ıslak imzaya ihtiyaç duyuluyor. Teknolojinin gelişimi ve değişimi ile hayatımıza giren mobil imza ile ıslak imzanın yerine daha kolay bir şekilde imza işlemi gerçekleştirilebiliyor. Elektronik ortamda büyük önem taşıyan bu gelişme ile artık sözleşmeler de çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Mobil İmza Nasıl Alınır?

Mobil İmza Türk Telekom

Türk Telekom müşterilerinin mobil imza hizmetinden faydalanabilmesi için gerekli belgeler ile birlikte en yakın Türk Telekom bayisine müracaat etmeleri gerekiyor. Burada imzalayacakları belgelerin sonucunda kullanıcılar faturalı ve faturasız hatlar için aylık 4,85 TL’ye bu hizmetten faydalanabiliyor.

Mobil İmza Vodafone

Vodafone müşterilerinin de Türk Telekom ile benzer şekilde gerekli belgeleri edinerek en yakın Vodafone şubesine başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bayide imzalanacak belgelerin neticesinde faturalı hatlar için aylık 5 TL, faturasız hatlar içinse haftalık 1,5 TL fiyatlandırma ile mobil imza hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.

Mobil İmza Turkcell

Turkcell müşterilerinin mobil imza hizmetini kullanabilmek için Dijital Operatör, Turkcell Online İşlemler ya da Turkcell Mağazaları olmak üzere üç farklı başvuru kanalı bulunuyor. Gerekli bilgileri Turkcell ile paylaştıktan sonra faturalı hatlar için tarifenize bağlı olarak aylık 4 TL ile 8 TL, faturasız hatlar içinse haftalık 1 TL ile 2 TL arasında fiyatlandırma ile mobil imza hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.

Operatörlerin mobil imza hizmeti için talep etmiş oldukları ücretler zaman içerisinde değişkenlik gösterebileceği için yazımızı okuduğunuz tarih itibariyle operatörlerin ilgili hizmet sayfaları üzerinden güncel fiyat bilgisi kontrol edilmelidir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir