Kapat
Apple'ın Yeni Amiral Gemisi Modeli iPhone 12 Tanıtıldı!
Haberler 0

Apple’ın Yeni Amiral Gemisi Modeli iPhone 12 Tanıtıldı!

Bu akşam gerçekleştirilen etkinlik ile birlikte Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone 12 tanıtıldı! Yeni iPhone 12 ailesinin en çok merak edilen modellerinden bir tanesi olan iPhone 12’nin tasarımı, özellikleri, fiyatı ve geri kalan tüm detayları netleşti. İşte iPhone 12 hakkında bilmeniz gerekenler!

Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü üç farklı modelden oluşan iPhone 11 ailesi, yılın en çok satan akıllı telefonu olmayı başardı. Döviz kurundaki artış ve vergi zamları ile fiyatı 8000 TL’ye yaklaşan iPhone 11’in başarısının önüne kimse geçemedi. 2020’nin en çok satan telefonu olan iPhone 11 Apple için de son derece başarılı bir model olarak tarihe geçti. iPhone 11’den sonra şimdi de gözler bu akşamki etkinlikte tanıtılan iPhone 12’ye çevrildi.

Apple’ın Yeni Amiral Gemisi Modeli iPhone 12 Tanıtıldı!

Apple’ın bir önceki akıllı telefon serisi olan iPhone 11’den farklı olarak dört farklı model ile karşımıza çıkan iPhone 12, tasarım anlamında yeniye gitmektense geriye gitmeyi tercih edenlerden oluyor. Genel anlamda iPhone 11 ile neredeyse aynı tasarım çizgilerine sahip olan akıllı telefonun çerçeveleri ise iPhone 5 ailesinden hatırladığımız keskin hatlara sahip. Günümüz tasarımını geçmiş ile birleştiren ve hem modern hem de nostaljik bir görünüm ortaya çıkaran Apple, bu modelde farklı bir çalışma ortaya koymuş.

  • Ekran: 6,1 inç büyüklüğünde 2532 x 1170 çözünürlüğünde 460 ppi piksel yoğunluğuna sahip ekran
  • İşlemci: Apple A14 yonga seti
  • RAM: 4 GB BELLEK
  • Depolama Alanı: 64 GB, 128 GB ya da 256 GB (Netleşmedi, detaylar geliyor)
  • Ön Kamera: 12 MP çözünürlüğünde öz çekim kamerası
  • Arka Kamera: 12 MP geniş açı + 12 MP ultra geniş açı + 3 Smart HDR ve Gece Modu
  • Bağlantı: 5G desteği
  • İşletim Sistemi: iOS 14
  • Batarya: 2775 mAh PİL

iPhone 12 Yurt Dışı ve Türkiye Fiyatı

iPhone 12’nin en çok merak edilen detaylarından bir tanesi de her zamanki gibi fiyatı oluyor. Yurt dışı fiyatı 749 dolar olarak açıklanan akıllı telefonun ülkemizdeki fiyatının ne olacağı henüz bilinmezken vergiler dahil 10 bin TL seviyelerinde olması bekleniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir