Kapat
Android Uygulamanın İnternet Bağlantısını Engelleme Nasıl Yapılır?
Android 0

Android Uygulamanın İnternet Bağlantısını Engelleme Nasıl Yapılır?

Günden güne gelişmeye ve değişmeye devam eden Android işletim sisteminin günümüzdeki hali ile pek çok özelliğine müdahale etmemiz mümkün hale geliyor. Geniş bir uygulama marketine sahip olan bu işletim sisteminde indirdiğiniz bazı oyun ve uygulamaların sık sık internete bağlanıyor olması kullanıcıların canını sıkabiliyor. Android 9 Pie ve daha sonraki sürümlere sahip akıllı telefonlarda Android uygulamanın internet bağlantısını engelleme de mümkün oluyor.

Akıllı telefonumuza indirdiğimiz bir uygulamanın sürekli olarak internete erişiyor olması hem pil ömrünü olumsuz etkiliyor hem de internet paketimizin daha hızlı tükenmesine neden olabiliyor. Hal böyle olunca kullanıcıların pek çoğu da bu durumdan şikâyet ediyor. Android 9 Pie ve sonraki sürümlere sahip bir akıllı telefona sahipseniz bunu engellemenin bir yolu bulunuyor.

Android Uygulamanın İnternet Bağlantısını Engelleme Nasıl Yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Android 9 Pie ve daha sonraki sürümlere sahip bir akıllı telefonunuzun olması gerekiyor. Eğer telefonunuzun işletim sistemi hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bunu Ayarlar uygulamasından öğrenebilirsiniz.

  1. Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  2. Ayarlar içerisinden Kablosuz Ağ ve Bağlantı seçeneğine tıklayın.
  3. Veri Kullanımı yazısına tıklayın.
  4. Ağ Erişimi bölümüne giriş yapın.
  5. Bu ekran altından internet erişimini engellemek istediğiniz uygulamayı bulun ve izinlerini kaldırın.
  6. İşlem tamamlandı.

Android 9 Pie ve daha sonraki sürümlere sahip akıllı telefonlarda Android uygulamanın internet bağlantısını engelleme de mümkün oluyor.İnternet paketinizin ve bataryanızın daha hızlı tükenmesine neden olan uygulamaların sık internete bağlanma problemini çözmek işte bu kadar kolay.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir