Kapat
Üç Farklı İşletim Sistemine Sahip Klavyeli Akıllı Telefon: Pro1 X
Haberler 0

Üç Farklı İşletim Sistemine Sahip Klavyeli Akıllı Telefon: Pro1 X

XDA Developers ve Fxtec tarafından geliştirilen üç farklı işletim sistemine sahip klavyeli akıllı telefon Pro1 X dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı telefon dünyasında görmeye pek alışık olmadığımız özellikler ile karşımıza çıkan akıllı telefon henüz bağışlarla destek toplasa da önümüzdeki yılın mart ayında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. İşte Pro1 X’in merak uyandıran özellikleri!

Günümüz akıllı telefon dünyasındaki en büyük iki işletim sistemi Android ve iOS oluyor. Akıllı telefonların neredeyse tamamı yalnızca bir işletim sistemi çalıştırırken Pro1 X ile bu durum değişecek gibi görünüyor. XDA Developers ve Fxtec ortaklığında geliştirilen bu akıllı telefonun üç farklı işletim sistemi seçeneği ile satışa sunulması ve kullanıcıların diledikleri seçeneği tercih etmeleri bekleniyor.

Bilgisayar Deneyimi Sunabilen Akıllı Telefon: Pro1 X

Pro1 X, akıllı telefon dünyasında görmeye pek alışkın olmadığımız bir inovasyon ile karşımıza çıkarken bu yönü onun dikkatleri üzerine çekmesinde önemli rol oynuyor. Geliştirici ekip bu fikri nasıl daha kullanışlı hale getirebilecekleri üzerinde düşünürken Pro1 X’in monitör, fare ve klavye gibi çevre birimlerini de çalıştırabilme yeteneği bulunuyor. Akıllı telefon Android, LineageOS ve Ubuntu Touch işletim sistemlerini içerisinde barındırıyor.

Fxtec Pro1 X Teknik Özellikleri

  • Ekran: 1080p çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile desteklenmiş AMOLED ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti
  • RAM: 6 veya 8 GB bellek
  • Depolama: 128 veya 256 GB depolama alanı
  • Arka Kamera: 12 MP + 12 MP arka kamera
  • Ön Kamera: 8 MP öz çekim kamerası
  • Batarya: 3.200 mAh pil
  • İşletim Sistemi: Android, Ubuntu Touch ve LineageOS işletim sistemi

Teknik özellikleri ile orta-üst sınıfta konumlandırılan akıllı telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 835 yonga setinden alıyor. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçenekleriyle gelen cihazın bir fiziksel klavyesi de bulunuyor. Uzun yıllar önce BlackBerry ve Nokia gibi markalarda gördüğümüz fiziksel klavyelerin 2020 yılının akıllı telefon dünyasında yeniden karşımıza çıkarken bu durum oldukça ilginç görünüyor.

Popüler fon toplama sitesi Indiegogo’dan yaptığınız destekler ile sahip olabildiğiniz akıllı telefonun henüz seri üretimi bulunmuyor. Kampanyaya 599 dolar yani yaklaşık 4900 TL’den katılım sağlayabilirken destekte bulunan kişiler telefon piyasaya çıktığında sahip olabilir. Fxtec Pro1 X’in Mart 2021’de kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir