Kapat
Windows 10 USB Hazırlama Nasıl Yapılır? (Kurulum Diski)
Windows 0

Windows 10 USB Hazırlama Nasıl Yapılır? (Kurulum Diski)

Günümüzde artık pek çok dizüstü bilgisayarda CD girişinin kaldırılması ile birlikte USB’den format atma seçeneği en popüler tercih haline geldi. Eski nesil CD’lere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde format atmanızı sağlayan USB bellekler ile SSD diske sahip bilgisayarlarda format süresi dakikalara 10 dakika seviyelerine kadar inmeyi başardı. Peki Windows 10 USB hazırlama nasıl yapılır? İşte cevabı!

Windows 10 USB Hazırlama Nasıl Yapılır?

ISO Dosyasını İndirin

USB belleğinize yazdırmak ve bilgisayarınızın diskini sildikten sonra yeni bir işletim sistemi yükleyebilmek için ilk olarak Media Creation Tool aracını kullanarak ISO dosyanızı indirmeniz gerekiyor. Bunun için Microsoft’un sitesine gitmeniz ve Media Creation Tool aracını bilgisayarınıza indirdikten sonra çalıştırmanız akabinde çıkan ekranda başka bir bilgisayar ve ISO dosyası seçeneklerini işaretleyerek ISO dosyanızı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.

Rufus

İkinci adımda ise indirmiş olduğunuz ISO dosyasını sağlıklı bir biçimde USB belleğinize yazdırmak için Rufus aracını kullanmanız gerekiyor. Rufus programını bilgisayarınıza indirdikten sonra dilerseniz tam kurulum yapabiliyor dilerseniz ise tek seferlik çalıştırma seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Programı açtıktan sonra USB belleğinizi ve ISO dosyanızı seçmeniz akabinde başlat diyerek sürecin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor.

Windows 10 kurulum USB’sini hazırlamak için yapmanız gerekenler sadece bu kadar.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir