Kapat
Instagram’da Ünlü Olmak İçin Yapmanız Gerekenler
İnternet 0

Instagram’da Ünlü Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Facebook bünyesinde yer alan sosyal medya sitesi Instagram, kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalar arasında başı çekiyor. Bir milyardan daha fazla aktif kullanıcıya sahip platformda bir dakika içerisinde on binlerce hatta yüzbinlerce resim ve video paylaşılıyor. Neredeyse tüm ünlülerin de kullandığı sosyal medya platformunda popüler hale gelmek herkesin hayali haline gelince akıllara Instagram’da ünlü olmak için yapmanız gerekenler sorusu da gelmiyor değil. İşte merak ettiğiniz o sorunun cevabı!

Instagram, 2012 yılından bugüne kadar dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir diğeri olan Facebook tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Pek çok kişinin en az bir defa telefonuna yüklediği uygulamanın dünya genelinde bir milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Pek çok kullanım şekline hitap eden uygulamanın bu geniş kitlesi insanlara popüler olma fırsatı sunuyor. Pek çok kişinin kayıtsız kalamadığı bu fırsat bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Instagram’da Ünlü Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hesabınızın Türüne Karar Verin

Instagram’da popüler olmaya başlamadan önce ilk olarak kim olduğunuza karar verin ve buna göre bir yol haritası belirleyin. Kişisel mi yoksa kurumsal mı olduğunuza, kendinizin mi yoksa işlerinizin mi ön plana çıkacağına karar verin. Eğer kurumsal olarak bir yol haritası belirlemeniz gerekiyorsa marka bilinirliği mi yoksa ürün pazarlaması mı yapacağınızı belirleyin. Bu aşamada yaptığınız tüm seçimlerin yol haritanızı belirlemede büyük rol oynayacağını unutmayın.

Bir Konsept Belirleyin

Instagram’da yapacağınız paylaşımları rastgele bir şekilde yapmak yerine kendinize bir konsept belirleyin ve belirli bir şablona göre hareket edin. Bu sayede belirli standartlar üzerine kurmuş olduğunuz Instagram hesabınız daha fazla kişinin dikkatini çekecektir. Paylaşımlarınızda kullanıcılar ile etkileşime girmeyi unutmayın.

Kullanıcıların Size Ulaşmasını Sağlayın

Eğer Instagram hesabınız üzerinden markanızı tanıtıyor ya da ürün satışı yapıyorsanız kullanıcıların size ulaşmasını olabildiğince kolay hale getirin. Instagram hesabınıza telefon numaranızı ve internet sitenizi mutlaka ekleyin. Bunların kolay ulaşılabilir halde olduklarından emin olun.

Paylaşımlarınızı Profesyonel Bir Düzen İçerisinde Yayınlayın

Yaptığınız paylaşımların görsel kalitelerine büyük önem gösterin, estetik kaygılar ile yaptığınız paylaşımlar her zaman en iyisini seçmede size yardımcı olacaktır. Bunu yaparken hesabınızda bir düzen olmasına da son derece dikkat edin.

Yazdıklarınıza Dikkat Edin

Paylaşımlarınızda kısa ve dikkat çekici yazılar kullanmaya özen gösterin, kullanıcıları sıkacak uzun paragraflardan kaçının. Yaptığınız paylaşımları okuyucunun hoşuna gidebilecek emojiler ile desteklemeyi unutmayın. Daha fazla etkileşim için kullanıcıları belirli bir hedefe yönlendirin, bu ürünü internet sayfamızdan satın alabilirsiniz gibi.

Diğer Yapmanız Gerekenler

Etiketleri Kullanmaya Özen Gösterin

Instagram’da daha çok insana ulaşmak için etiketler özelliğinden faydalanın. Sizin için en uygun etiketleri bulun ve paylaşımlarınızda abartmamak kaydıyla bunları kullanmaya çalışın. Çok fazla paylaşımın bulunduğu etiketlerden kaçının. Ayakkabı satışı yapıyorsanız ayakkabı etiketi yerine deri ayakkabı gibi daha spesifik anahtar kelimelere yönelin, bu sayede kullandığınız etiketlerde yükselme şansı elde edin.

Çekiliş Yapın ve Kullanıcılarla Etkileşime Girin

Diğer kullanıcıların ilgisini çekmek ve takipçilerinizin dikkatini sizin üzerinizde toplamak için onlara çeşitli hediyeler verdiğiniz çekilişler düzenleyin. Bütçeniz doğrultusunda gerçekleştireceğiniz bu çekilişleri bir nevi reklam çalışması gibi de değerlendirebilirsiniz.

Verileri Analiz Edin

Instagram’ın size sunmuş olduğu araçlar yardımıyla hesabınızın istatistiklerini iyi bir şekilde analiz edin ve takipçilerinizin fikirlerine değer verin. Onların ne istediklerini iyi anlayın ve buna uygun içerikler ile onları kendinize bağlamaya odaklanın. Bu sayede daha uzun vadeli bir Instagram hesabına sahip olabilirsiniz.

Instagram’da ünlü olmak için yapmanız gerekenler yazımızın burada sonuna geldik, peki siz bu ipuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir