Kapat
ETS 2 Başlangıç Rehberi: Oyunu Daha Zevkli Hale Getirin
Oyun 0

ETS 2 Başlangıç Rehberi: Oyunu Daha Zevkli Hale Getirin

Dünya çapında en çok satan simülasyon oyunları arasında yer alan ETS 2, 8 yıl önce yayınlanmasına rağmen günümüzde hala on binlerce oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Dinamikleri ve grafikleri ile oldukça başarılı bir yapım olan ETS 2, tır simülasyonları arasında ise başı çekiyor. Biz de ETS 2 başlangıç rehberi ile oyuna yeni başlayacak kişiler için bazı ipuçları paylaşıyoruz.

Steam’de 275 binden fazla incelemeye sahip popüler simülasyon oyunu ETS 2’de daha hızlı büyümek ve oyundan sıkılmamak için bazı ipuçları bulunuyor. Gelişmiş çekici dinamikleri ve gerçekçi grafikleri ile adeta gerçek bir tırın içerisinde hissedeceğiniz oyunda bunlara dikkat etmek sizi bir adım ileriye taşıyabilir. İşte ETS 2 hakkında bilmeniz gerekenler!

ETS 2 Başlangıç Rehberi: Oyunu Daha Zevkli Hale Getirin

İyi Bir Başlangıç Yapın

Euro Truck Simulator 2 oyununda profilinizi oluşturduktan sonra sizden bir garaj konumu seçmeniz isteniyor. Bu adım bazı oyuncular tarafından önemsiz gibi görünse de aslında büyük önem arz ediyor. Garajınızı büyükşehirlerden bir tanesine konumlandırmak galeri, servis ve işçi bulma kurumu gibi imkanları da beraberinde getiriyor. Bu sayede daha fazla iş bulmanız ve olası durumlarda çekicinizi tamir ettirmeniz kolaylaşıyor.

Bankaların Kredi Mesajlarına Kanmayın

Euro Truck Simulator 2’de oyuna ilk başladığınızda birkaç sürüşün ardından bankalar size çeşitli kredi tekliflerinde bulunacak ve cazip görünen kendi çekicinizi alma fırsatı sunacaklardır. Oyunun başında tecrübe puanı kazanmadan ve para biriktirmeden kredi çeken oyuncuları pek de hoş olmayan bir son beklemektedir. Bu nedenle ilk olarak tek seferlik işlere yönelmeniz, biraz para ve tecrübe puanı elde ettikten sonra kredi çekerek kendi çekicinizi satın almanız sizin için en iyisi olabilir.

Yeni Garajlar Satın Alın

Euro Truck Simulator 2, dinamikleri ve grafikleri ile olduğu kadar gerçekçiliği ve detaylarıyla da öne çıkıyor. Kendinizi geliştirdikten ve para biriktirdikten sonra kendi garajınızı büyütmenize ya da yeni garajlar satın almanız mümkün hale geliyor. Kendi garajınızı yükseltmek yerine yeni garajlar satın almak haritanın çeşitli yerlerine daha hızlı seyahatler yapmanıza olanak sağlıyor. Bir sonraki adımda anlatacağımız işçi alma prosedürünü de uyguladığınızda hiç olmadığı kadar hızlı büyüyebiliyorsunuz.

Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın!

İşçi Alın ve İşinizi Büyütün

Buraya kadar geldiyseniz Euro Truck Simulator 2’nin adım adım ilerleyen gerçekçi ve detaylı bir oyun olduğunu anlamışsınızdır diye düşünüyoruz. Tek seferlik işlerin ardından kendi çekicinizi satın aldıktan sonraki işiniz ise yeni garajlar satın almak ve bu garajlarda çalışacak işçiler ile anlaşmak olmalıdır. Bu sayede sizinle birlikte çalışan işçilerden de gelir elde edebilirsiniz. Eğer işçilere tahsis edecek bir çekiciniz yoksa kendinizinkini onlara vererek siz daha hızlı para kazandıran tek seferlik işler almaya devam edebilirsiniz.

Her Sürüş Sonunda Yeteneklerinizi Geliştirin

Her sürüşün sonunda malı teslim ettikten sonra yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bir ekran sizleri karşılayacaktır. Bu ekrandaki yeteneklerinizi yükseltmek daha hızlı büyümenize yardımcı olabilir. Hangi yeteneğin size nasıl bir avantaj sağlayacağını ise yan tarafta yer alan ekrandan öğrenebilirsiniz.

İş Alırken Ücretlendirmeye Dikkat Edin

Euro Truck Simulator 2’de yeni bir sürüşe çıkmak istediğinizde karşınıza gelen iş listesini inceleyebilir ve hoşunuza giden işi seçebilirsiniz. Bu adımda dikkat etmeniz gereken mesafe başına en yüksek ücreti veren işi almanızdır. Bunun için ekranın sağ üstünde yer alan sıralama aracını kullanabilirsiniz.

Trafik Cezalarına Dikkat Edin

Sizi en çok zarara uğratan konulardan bir tanesi yol boyunca kırmızı ışık ve hız sınırı ihlallerinden alacağınız cezalardır. Bunun için levhalara dikkat etmeyi deneyebilir ya da ayarlardan trafik cezalarını kapatabilirsiniz. Bu sayede sürüş esnasında trafik cezalarıyla karşılaşmak durumunda kalmazsınız.

Euro Truck Simulator 2’ye yeni başlayacak oyuncular için hazırladığımız başlangıç rehberimizin burada sonuna geldik. Peki sizin de diğer oyuncular ile paylaşmak istediğiniz ipuçları var mı?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir