Kapat
Steam’de İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?
Oyun 0

Steam’de İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Dünyanın en popüler oyun pazarlarından bir tanesi olan Steam, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de oyuncular arasında son derece yaygın. Fiziksel mağazalarda oyun CD’si aramaya ve yapımcıların farklı farklı sitelerini gezmeye son veren platformun kullanıcı kitlesi de hayli büyük. Pek çok yayıncının ve oyuncunun kullandığı Steam için dünyanın en büyük oyun platformu desek sanırım yanlış söylemiş olmayız. Peki bu kadar çok kişinin kullandığı, günde on binlerce oyunun indirildiği Steam’de indirme hızı nasıl arttırılır?

Steam’de İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

İndirme Bölgenizi Değiştirin

Steam’de indirme hızını arttırmada en önemli işlemlerden bir tanesi indirme bölgenizi size en yakın olan şehirlerden bir tanesi ile değiştirmektir. Türkiye’de yaşayan oyuncuların tercih edebileceği bölgeler ise İstanbul, Ankara ve İzmir’dir.

  1. Steam’e giriş yapın ve Ayarlar’a gidin.
  2. Açılan pencerenin sol tarafında yer alan İndirmeler yazısına tıklayın.
  3. İndirme bölgesini Türkiye’nin İstanbul, Ankara ya da İzmir illerinden bir tanesi olarak seçin.

Bant Genişliğinizi Kontrol Edin

İndirme hızının yavaş olmasından şikâyet eden kullanıcıların gözden kaçırmış olabileceği detaylardan bir tanesi de bnt genişliğinin sınırlandırılmış olmasıdır.

  1. Steam’e giriş yapın ve Ayarlar’a gidin.
  2. Açılan pencerenin sol tarafında yer alan İndirmeler yazısına tıklayın.
  3. Bant genişliğini sınırla seçeneği işaretliye onay kutucuğunu kaldırın ve değer alanını boş bırakın.

Bağlantı Türünüzü Değiştirin

İnternete kablosuz bağlantı üzerinden erişim sağlıyorsanız bu durum modeminize gelen hızın bilgisayarınıza tam manasıyla ulaşmadığı anlamına gelebilir. Oyuncuların büyük bir kısmı daha az veri kayıpları ve gecikmeler için kablolu bağlantı türünü tercih etmektedir. Siz de hem daha hızlı indirme hızı hem de daha iyi oyun deneyimi için kablolu bağlantıyı deneyebilirsiniz.

Arkada Çalışan Programları Kapatın

Steam’de indirme hızınızı etkileyin önemli faktörlerden bir tanesi de arka planda çalışan ve internet tüketen uygulamalardır. Bunun için görev yöneticisine giderek ağ bağlantınızı kullanan diğer uygulamaları kapatabilir ve indirme hızınıza olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede bant genişliğiniz rahatlayacak ve interneti daha efektif olarak kullanabileceksiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir