Kapat
Huawei’nin Alt Markası Honor Satıldı!
Haberler 0

Huawei’nin Alt Markası Honor Satıldı!

Bir dönem akıllı telefon dünyasının en çok satan markaları arasında yer alan ve ABD ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucunda kötü bir dönem geçiren Huawei’nin alt markası Honor satıldı! Huawei’nin resmi internet sitesinde paylaştığı bir yazı ile duyurulan gelişmede Honor’un yerel bir konsorsiyuma satıldığı ifade edildi. İddialara göre 15 milyar dolara satılan markada yaşanan gelişmeler dikkat çekti.

Çinin önemli teknoloji kuruluşları arasında yer alan Huawei, ABD ile yaşadığı krizin etkilerini hala yaşamaya devam ediyor. ABD merkezli teknoloji şirketleri ile çalışması yasaklanan Çinli şirket adeta iki devlet arasındaki savaşın kurbanı rolünde yer alıyor. Ekonomik açıdan da zorlu bir süreçten geçen marka şimdi de kısa süre içerisinde büyük bir ivme yakalayan alt markası Honor’u sattığını duyurdu.

Huawei’nin Alt Markası Honor Satıldı!

Huawei’nin internet sitesinde yayınlanan bir bildiri ile açıklanan satış işlemi teknoloji basınında geniş yankı buldu. İlk açıklamalarda Honor’un 7000’i aşkın çalışanı ile yerel bir konsorsiyuma satıldığına ve hem Honor’un hem de çalışanlarının faaliyetlerine devam edeceğine yer verildi. Gençlere yönelik piyasaya sunduğu ürünler ile dikkat çeken markanın satış nedeni ise çıkarların korunması olarak ifade edildi. Honor, 7 yıl gibi kısa bir sürede kendisini oldukça geliştiren bir marka olmayı başarmıştı.

Honor’un satış rakamı resmi olarak açıklanmasa da bazı iddialar bu satışın 15 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti. Elbette bunun bir iddia olduğunun ve gerçeği yansıtıp yansıtmadığının bilinmediğinin altını çizmekte fayda var. Satış işlemi tam anlamıyla gerçekleştiğinde şirketin %98,6 oranında sahibi kurulan konsorsiyuma, %1,4 oranındaki kısmı ise Shenzhen hükümetine ait olacak. Bununla birlikte Huawei’nin Honor markası üzerinde herhangi bir hakka sahip olmayacak.

Peki siz gerçekleştirilen bu satış hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei’nin kısa süre içerisinde böyle büyük bir başarı elde eden Honor’u satması doğru bir karar mı?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir