Kapat
Şampiyonlar Liginin Yeni Üyesi MacBook Pro Tanıtıldı!
Genel 0

Şampiyonlar Liginin Yeni Üyesi MacBook Pro Tanıtıldı!

Dünyanın önemli teknoloji şirketleri arasında başı çeken Apple’ın geçtiğimiz iki aylık süreçte gerçekleştirdiği üçüncü etkinlikte şampiyonlar liginin yeni üyesi MacBook Pro tanıtıldı! Tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 12 ailesinin tanıtıldığı etkinlik heyecanlı gözler eşliğinde çevrimiçi olarak yayınlanırken şimdiki etkinliğin yeni üyeleri ise Mac ve MacBook modelleri oldu. Profesyoneller hitap eden ve iş dünyasında rağbet gören MacBook Pro serisinin yeni üyesi daha güçlü özellikleri ile görücüye çıktı.

Apple, daha çok bilgisayar modellerine yöneldiği bu etkinliğinde pek çok yeni ürününü kullanıcıların karşısına çıkardı. Gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan ürünlerden bir tanesi de profesyoneller için yeni MacBook Pro oldu. MacBook Pro’yu bu kadar dikkat çekici yapan özelliklerden bir tanesi de gücünü dünyanın ilk 5 nm mimarisine sahip bilgisayar işlemcisi olan M1’den almasıydı. İşlemci, ekran kartı ve önbellek gibi pek çok donanımı tek çatı altında toplayan bu işlemcinin performans verimliliği de onu özel kılan detaylar arasında.

Şampiyonlar Liginin Yeni Üyesi MacBook Pro Tanıtıldı!

Apple’ın iş dünyasının beğenisine sunduğu yeni MacBook Pro modeli gücünü dünyanın ilk 5 nm üretim sürecine sahip bilgisayar işlemcisi olan M1’den alıyor. 8 çekirdekli yapıdaki bu işlemci pek çok donanımı tek çatı altında toplayabiliyor ve performans verimliliği ile öne çıkıyor. Apple, yeni MacBook Pro modelinin M1 işlemcisi ile işlemci tarafında 2,8 kat, grafik birimi tarafındaysa tam 5 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda MacBook Pro’nun rakip Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlardan da 3 kat daha hızlı olduğu ifade ediliyor.

Performans anlamında kendisini oldukça geliştirmeyi başaran yeni MacBook Pro’nun dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de uzun kullanım ömrü sunan bataryası oluyor. 13 inç boyutundaki yeni MacBook Pro ile 17 saat internette gezinmek 20 saat ise video oynatmak mümkün oluyor. Sunduğu değerler ile Mac serisinin en uzun kullanım süresine sahip MacBook Pro ile uzun süreler kablo karmaşasından uzak bir hayat sizleri bekliyor.

Apple’ın gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan yeni ürünlerden bir tanesi de M1 markanın yeni kullandığı M1 işlemcisi ile uyumlu çalışacak olan macOS Big Sur oluyor. Yeni işlemci için özel olarak optimize edilen bu işletim sistemi sayesinde MacBook Pro daha efektif kullanılabiliyor.

Yeni MacBook Pro’nun en çok merak edilen konularından bir tanesi de fiyatı oluyor. Türkiye fiyatı açıklanan cihazın 256 GB depolama alanına sahip sürümü 14.299 TL’den, 512 GB depolama alanına sahip sürümü ise 16.499 TL’den satın alınabiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir