Kapat
Xiaomi'nin Mini PC'si Satışa Çıkıyor: Ningmei Rubik’s Cube Mini
Haberler 0

Xiaomi’nin Mini PC’si Satışa Çıkıyor: Ningmei Rubik’s Cube Mini

2010 yılında faaliyetlerine başlayan ve kuruluşundan bu yana geçtiğimiz 10 yıllık süreçte akıllı telefon dünyasında zirveye oynayan Xiaomi’nin mini PC’si Ningmei Rubik’s Cube Mini satışa çıkıyor! Akıllı telefon dünyasında Çinli markaların geçmişte hiç olmadığı kadar revaçta olduğu günümüzde Xiaomi adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Akıllı telefon dünyasındaki başarısı ile gündemden düşmeyen marka aklınıza gelebilecek pek çok alanda ortaklıklar yaparak yeni ürünler geliştiriyor ve yeni şeyler başarmayı hedefliyor.

Xiaomi, bir akıllı telefon üreticisi olmanın yanı sıra elektronik pek çok ürün geliştiriyor ve aklınıza gelebilecek pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Çeşitli markalar ile iş birliği içerisinde olan Çinli şirketin ürün portföyünde akıllı lamba da yüz temizleme cihazı da RC araba da bulunuyor. Hal böyle olunca günden güne evlerimizde gördüğümüz Xiaomi logolu ürünlerin sayısı da durdurulamaz bir şekilde artıyor. Şirketin dizüstü bilgisayar alanındaki ürünleri zaten pek çok kişi tarafından bilinse de bu seferki ürün boyutu ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Bilgisayar dünyasına her geçen gün biraz daha fazla efor harcayan markanın bu seferki ürünü ise cebe sığacak kadar küçük boyutlara sahip Ningmei Rubik’s Cube Mini oluyor. Xiaomi’nin ilk mini PC deneyimi ise bu değil. Çinli şirket kısa bir süre önce kendi kitle fonlama platformunda aldığı destekler ile Xiaomi Ningmei modelini hayata geçirmiş ve bu ürün Xiaomi’nin ilk mini PC deneyimi olmuştu.

Xiaomi Ningmei Rubik’s Cube Mini Satışa Çıkıyor!

Cebe sığabilecek kadar küçük boyutu ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Ningmei Rubik’s Cube Mini’nin boyutları 62 x 62 x 42 mm iken ağırlığı ise 145 gram olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere mini PC’miz küp formundaki yapısı ile isminin hakkını vermeyi başarıyor. Günlük işleriniz için her an yanınızda gezdirebileceğiniz bilgisayarın taşınabilirliği oldukça başarılı görünüyor.

Ningmei Rubik’s Cube Mini Teknik Özellikleri

  • İşlemci: Intel Celeron J4125
  • Ekran Kartı: Intel UHD Graphics 600
  • RAM: 6 GB ve 8 GB
  • Depolama Alanı: 128 GB ve 256 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Boyutlar: 62 mm uzunluk, 62 mm genişlik, 42 mm yükseklik ve 145 gram ağırlık
  • Kutu İçeriği: Ürünün kendisi ve kullanıcı kılavuzu

Küp formundaki mini PC’nin kalbide 4 çekirdekli 2GHz hızında Intel Celeron J4125 işlemcisi yer alıyor. Boyutları itibariyle doğal olarak bir harici ekran kartına sahip olmayan cihazın 12 kümeli ve 750 MHz’ye kadar çıkabilen Intel UHD Graphics 600 dahili grafik birimi bulunuyor. Isı dengesini korumak ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için paketimizde bir de küçük fan yer alıyor.

Günümüzde yüksek performans gerektirmeyen işler için yeterli sayılabilecek 6 GB ve 8 GB LPDDR4 bellek seçeneklerine sahip cihazın depolama seçenekleri tarafındaysa bizleri 128 GB ve 256 GB değerleri karşılıyor. Ningmei Rubik’s Cube Mini’nin üzerinde harici ekrana görüntü yansıtmanıza yarayan bir HDMI girişi, harici cihazlarınızı bağlayabileceğiniz iki adet USB 3.0 girişi, bir adet yeni teknoloji Type-C bağlantısı, TF kart okuma yuvası bulunuyor. Kablosuz bağlantı teknolojileri noktasında ise cihazımız WiFi 5 ve Bluetooth 4.2 teknolojisini destekliyor.

YouPin kitle fonlama platformunda aldığı destekler ile hayata geçirilen Ningmei Rubik’s Cube Mini, Giztop sitesinde 189 dolardan başlayan fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. 6 GB bellek ve 128 GB depolama alanına sahip sürüm 189 dolar, 8 GB bellek ve 256 GB depolama alanına sahip sürüm ise 239 dolardan satın alınabiliyor. Marvel özel sürümünü satın almak isteyen kişilerin ise 20 dolar daha fazla ödeyerek 259 dolarlık bir ödeme yapması gerekiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir