Kapat
İhtiyacınıza Uygun En İyi Taşınabilir Disk Modelleri 2020
Donanım 0

İhtiyacınıza Uygun En İyi Taşınabilir Disk Modelleri 2020

Veri depolama birimleri uzun yıllardır hayatımızda olsalar da bulut depolamanın yaygınlaşması ile artık eskisi kadar popüler değiller. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza hiç olmadığı kadar fazla giren bulut depolama çözümleri her ne kadar ilgi çekici bir seçenek olsalar da hala klasik depolama yöntemlerini tercih edenler de yok değil. Klasik yöntemler ile yüksek boyutlu dosyaları yedeklemenin en iyi çözümü ise taşınabilir diskler. İşte karşınızda ihtiyacınıza uygun en iyi taşınabilir disk modelleri!

İhtiyacınıza Uygun En İyi Taşınabilir Disk Modelleri 2020

WD Elements 1TB 2.5′ USB 3.0 Taşınabilir Disk

Listemizin ilk sırasında depolama denildiğinde ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan WD’nin 1TB depolama alanına sahip taşınabilir disk modeli yer alıyor. En yeni bağlantı teknolojilerinden bir tanesi olan USB 3.0 desteğine sahip bu cihazın eski tip bağlantılar için USB 2.0 uyumluluğu da bulunuyor.  USB 3.0 ile bağlanılan cihazlarda yüksek aktarım hızı vadeden bu cihaz sayesinde devasa boyutlardaki dosyalarınızı yazdırmak işkence olmaktan çıkıyor.

Seagate Expansion 1TB 2.5″ USB 3.0 Taşınabilir Disk

Listemizin ikinci sırasında ise yine sektörün öncü isimlerinden Seagate’in 1TB depolama alanı sunan Expansion modeli yer alıyor. Şık bir tasarıma sahip olan bu taşınabilir disk estetik kaygılar ile tasarlanmış gibi görünüyor. Seagate Expansion’un vurgulanan özelliği ise herhangi bir kurulum gerektirmeyen kolay kullanımı oluyor. Şirket 1TB depolama alanına sahip bu taşınabilir diskte 16.660 saat müzik, 320.000 fotoğraf, 250 tane 2 saat uzunluğunda DVD film ve 1000 saatlik video depolayabileceğinizden bahsediyor.

Seagate Backup Plus Slim 2.5″ 1TB USB 3.0 Taşınabilir Disk

Listemizin üçüncü ve son sırasında yer alan 1TB depolama alanına sahip Seagate Backup Plus Slim modeli Windows ve Mac cihazlarda kullanabileceğiniz taşınabilir disk seçenekleri arasında göz kırpıyor. 2.5 inç büyüklüğündeki bu ürünün şık tasarımı isminden de anlayabileceğiniz üzere ince bir yapıyı da beraberinde getiriyor. Kolay taşınabilir yapısıyla öne çıkan bu cihazda fotoğraflarınızı, videolarınızı ve belgelerinizi dilediğince saklamanız mümkün.

Verilerini depolamak için ideal bir çözüm arayanlar için ihtiyacınıza yönelik en iyi taşınabilir disk modelleri yazımızın sonuna geldik. Umarız sizin için hazırladığımız bu listeyi faydalı bulmuşsunuzdur.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir