Kapat
iPhone 12 Pro Ekran Sorunu Çözümü
iOS 0

iPhone 12 Pro Ekran Sorunu Çözümü

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan en yeni akıllı telefon modeli iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun ekranında sorunlar olduğu iddia ediliyor. Ortaya çıkan bu ilgin sorun teknoloji basınında geniş yankı bulurken Apple tarafından henüz bir resmî açıklama yapılmaması nedeniyle sorunun hangi sebepten kaynaklandığı kesin olarak bilinmiyor. Ekranların siyah tonunda sorun yaşandığını iddia eden kullanıcılar için geçici çözüm yolları da bulunmuyor değil. İşte iPhone 12 Pro ekran sorunu çözümü!

Apple firmasının en yeni akıllı telefonları iPhone 12 ve iPhone 12 kullanıcıları arasında ekran titremesi ve siyah rengin doğru şekilde gösterilmediği yönünde şikâyetler bulunuyor. Müşterileri rahatsız eden bu hatanın siyah duvar kâğıdında ve video izlenirken ortaya çıktığı belirtiliyor. Teknik uzmanlara göre ise yaşanan ekran sorunlarına basit yöntemlerle çözümler üretilebilir. Ancak tüm bu çözümler Apple firması tarafından bir uygulama geliştirilmediği sürece geçici olarak kalacaktır.

iPhone 12 Pro Ekran Sorunu Çözümü

Ekran problemi yaşayan iPhone 12 Pro kullanıcılarının sorunu geçici de olsa gidermek için tercih edebileceği yöntemlerin başında ekran parlaklığını en yüksek seviyeye getirmek oluyor. Kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgiye göre ekran parlaklığını en yüksek seviyeye getirdiğiniz durumda sorun çözülüyor. Bu işlem kontrol merkezinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilebildiği gibi Ayarlar uygulaması üzerinden de sağlanabiliyor. Otomatik parlaklığı kapatmak ekran parlaklığını sürekli olarak değiştirmenizin de önüne geçiyor. Sürekli olarak telefonunuzu ekran parlaklığı en yüksek seviyede kullanmak bataryanızın çabuk bitmesine neden olabileceğini unutmamakta fayda var.

Sorunun bir diğer alternatif çözüm yolu ise ekrandaki beyaz pikselleri azaltmak oluyor. Bunun için Ayarlar uygulamasına gitmeniz ve Erişebilirlik menüsü altından Beyaz Noktayı Azalt seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından karşınıza çıkan değeri arttırıp azaltarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıda sunulan yöntemler kalıcı bir çözüm üretmemekle birlikte sorunların giderilmesine olanak sağlaması açısından faydalı oluyor. Apple firması sorunla ilgili bir güncelleme yayınlayana kadar en etkili çözüm yolu şimdilik bu gibi görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir