Kapat
PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu!
Haberler 0

PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Oyuncuların merakla beklediği Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 Türkiye’de satışa sunuldu! 19 Kasım itibariyle teknoloji marketlerindeki yerini alan oyun konsolunun çıkış fiyatı ise ağızları açık bıraktı. İşte herkesin merak ettiği PlayStation 5’in fiyatı ve özellikleri!

Bir süredir meraklı gözler eşliğinde ülkemize gelmesi beklenen PlayStation 5 bugün itibariyle teknoloji mağazalarındaki yerini aldı. Oldukça yüksek bir fiyat ile satışa sunulan oyun konsolunun fiyatı tartışmalara yol açsa da oyuncuların yoğun talebi sonucunda yeni konsol satışa sunulduğu gün tükendi.

PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Oyun dünyasının önemli isimlerinden Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Yeni oyun konsolu ile birlikte gelen yüksek donanım özellikleri ve düşük açılış süreleri PlayStation 5’in öne çıkan özellikleri arasında yer aldı. Hali hazırda pek çok oyunun desteğine sahip olan konsolun arkasında yer alan Sony’nin planları arasında PS5 için önceki sürümlere kıyasla hiç olmadığı kadar geniş bir oyun desteği oluşturma amacı var.

PlayStation 5’in en önemli donanım parçalarından bir tanesi tahmin edebileceğiniz üzere Sony’nin yeni kontrolcüsü DualSense oldu. Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bu kontrolcünün öne çıkan özellikleri arasında amaca göre artıp azalabilen gelişmiş tetik hissi, ortama göre değişen titreşim motoru, yeni nesil USB Type-C bağlantı girişi, kablosuz şarj istasyonu, özel bir buton yardımıyla anında kayıt ve yayın kontrolü, kulaklığa ihtiyaç duymadan sesli iletişim imkânı ve sesle kontrol yer aldı.

Tanıtıldığı günden bu yana özellikleri ve fiyatı ile büyük dikkat çeken PlayStation 5 nihayet ülkemizdeki yerini aldı. 19 Kasım 00:00 itibariyle teknoloji mağazalarında satışa sunulan oyun konsolunun fiyatı ise dudak uçuklattı. İki farklı sürüme sahip olan PlayStation 5’in giriş fiyatı 8299 TL olarak belirlendi.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir