Kapat
Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Xiaomi Mi 11 Geliyor!
Haberler 0

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Xiaomi Mi 11 Geliyor!

10 yıl önce Çin’in başkenti Pekin’de kurulan ve bugün akıllı telefon pazarının en önemli markalarından bir tanesi olmayı başaran Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 11 geliyor! Xiaomi’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda 3 gün sonra yeni bir ürünün tanıtılacağı ifade ediliyor. Tam anlamıyla açıklanmayan bu haber kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni amiral gemisi Mi 11’in tanıtılabileceği fikrini akıllara getiriyor.

Xiaomi’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Mi 11, bir süredir teknoloji gündemini fazlasıyla meşgul ediyor. Pek çok teknik özelliğinin artık kesinleştiği Mi 11’in tam anlamıyla ortaya çıkmasına artık sayılı günler kaldı. Markanın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ise bunun en açık belirtilerinden bir tanesi. Peki Mi 11 modeli ile bizleri neler bekliyor?

Xiaomi’nin Yeni Amiral Gemisi Xiaomi Mi 11 Geliyor!

Akıllı telefon dünyasının ve işlemci dünyasının iki önemli ismi Xiaomi ve Qualcomm’un ortaklıkları artık pek çok kişi tarafından biliniyor. Hal böyle olunca Qualcomm’un en başarılı işlemcilerini ilk olarak Xiaomi’de görmek de mümkün hale geliyor. Bu başarılı ortaklığın en yeni meyvesi ise ilk kez Mi 11’de karşımıza çıkacak olan Snapdragon 888 yonga seti oluyor. Snpadragon 865+ modelinin ağabeyi olan amiral gemisi sınıfının yeni yonga seti modeli olan Snapdragon 888, Qualcomm’un en güçlü yonga setlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi 11’in diğer pek çok Xiaomi modeli gibi 6 inçin üzerinde büyüklüğe sahip AMOLED ekran ile birlikte gelmesi bekleniyor. Yeni amiral gemisine ait bazı fotoğraflar basında yer alsa da tanıtım etkinliğine kadar telefonun en net hali gizli kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Mi 11’in standart sürümünün 4780 mAh, Mi 11 Pro modelinin ise 4970 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Her iki cihazda da 55W hızlı şarj teknolojisinin yer alacağı iddia ediliyor.

Fiyatı ve renk seçenekleriyle alakalı herhangi bir bilgi bulunmayan cihazın üç gün sonra yani 16 Aralık’ta tanıtılması bekleniyor. Xiaomi Mi 11’in en net hali, marka tarafından gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğinde görünecek.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir