Kapat
Xiaomi CEO'sundan Telefon Kutusundan Şarj Cihazı Çıkarma İddiası!
Haberler 0

Xiaomi CEO’sundan Telefon Kutusundan Şarj Cihazı Çıkarma İddiası!

Xiaomi CEO’sundan telefon kutusundan şarj cihazı çıkarma iddiası! Xiaomi CEO’su, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada telefon kutusundan şarj cihazını çıkarma fikrinin 5 yıl önce ilk defa kendisinden çıktığını ve bu doğrultuda Xiaomi’nin bu fikri Apple’dan çaldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Akıllı telefon dünyasında Apple’ın iPhone 12’de başlattığı telefon kutusundan şarj cihazını çıkarma akımı Xiaomi ile devam ediyor. Apple’dan sonra Xiaomi’de geçtiğimiz hafta tanıtılan yeni amiral gemisi Mi 11’de şarj cihazı olmayan bir seçeneğe gitmeyi tercih etti. Pek çok markanın Apple ile dalga geçmesi üzerine böyle bir adım atması kullanıcıları şaşırttı.

Xiaomi’nin kutudan şarj cihazı çıkmayan bir Mi 11 modeli piyasaya sürmesi Apple’ı taklit ettiği eleştirilerine neden olmuş, bu durum akıllı telefon dünyasında geniş yankı bulmuştu. Konu hakkında en yetkili kişiden, Xiaomi CEO’su tarafından açıklama yapıldı.

Xiaomi CEO’sundan Telefon Kutusundan Şarj Cihazı Çıkarma İddiası!

Xiaomi CEO’su Lei Jun, eleştirilerin ardından katıldığı bir canlı yayında ilk defa iddialara cevap verdi. Dikkat çekici açıklamalarda bulunan Xiaomi CEO’su, bu fikri ilk defa 5 yıl önce paylaştığını ve telefon kutusundan şarj cihazı çıkarma fikrinin kendisine ait olduğunu belirtti. Lei Jun’un Haziran 2015 tarihli Weibo paylaşımı ise bu iddiayı kanıtlar nitelikte. Üstelik bazı uluslararası teknoloji haber siteleri bu paylaşımı uzun zaman önce haberleştirmiş.

Xiaomi’nin bugün telefon kutusundan şarj cihazını çıkarmasının altında yatan fikir her ne kadar CEO’ya ait olsa da kullanıcıların henüz buna hazır olmayı bu planı ertelemiş gibi görünüyor. Apple ile başlayan bu radikal değişimden güç alan marka fikrini uygulamaya koymuş olabilir. Diğer yandan ilerleyen süreçte pek çok farklı akıllı telefon üreticisinden de aynı hamleyi görmek mümkün

Peki siz telefon kutusundan şarj cihazının çıkmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir