Kapat
2021 Yılında Yeni iMac Tasarımı Yolda! Yeni iMac Nasıl Olacak?
Haberler 0

2021 Yılında Yeni iMac Tasarımı Yolda! Yeni iMac Nasıl Olacak?

Apple yakın zamanda 2021 iMac tasarımı ile ortaya çıkmayı planlıyor. Neredeyse her sene farklı modellerle beraber kullanıcıları memnun etmeyi başaran ve daha fazla talep gören iMac bilgisayarlar, yeni bir görünüşe bürünebilirler.

Normal şartlarda her yeni modelle beraber bahsi geçen ürünlerin tasarımlarında değişiklikler oldu, ancak bunlar genellikle ufak çaplı değişikliklerdi. Öyle ki, eğer son derece dikkatli değilseniz, bir bakışta iki farklı yıla ait model arasındaki değişikliği bile anlayamayabilirsiniz.

Apple Baştan Aşağı Yenilenmek İstiyor

Alınan duyumlara göre Apple masaüstü ürünlerini baştan aşağıya yenilemek istiyor. Tasarım dilinde ciddi değişiklik yapmayı düşünen firmanın bu konudaki sebebiyse oldukça açık; değişen işlemciler.

Bildiğiniz üzere bugüne kadar her zaman Intel işlemcileri kullanan Apple artık kendi M serisi işlemcilerini kullanmaya başladı. Bu işlemcilerle beraber optimizasyon bazında iyi işler çıkartacağını söyleyen firma, artık tasarım konusunda da daha esnek olabilecek.

2021 iMac Tasarımı ile Amaç Farklılık

Apple masaüstü ve dizüstü ürünlerinde istediği tasarım özgürlüğüne sahip olamıyordu, çünkü Intel sattıkları yonga setlerinin stabil çalışmayacağını bahane ederek ve optimizasyon yapmayarak Apple’ı kendi iç tasarımlarına zorluyordu. Intel bu tipteki zorlamaları daha az işçilik maliyeti ödemek için birçok firmaya yapıyor, daha önce Asus’un bir dizüstü serisinde de sıvı metal macun kullanma zorunluluğu kıldıklarını duymuştuk.

Intel’den kurtularak artık kendi işlemcilerini kullanan Apple iç tasarım konusunda da tamamen özgür durumda. Bu özgürlüğü sonuna kadar kullanmak isteyen firma bir önceki Intel serisine ait olan tasarım dilinden de vazgeçerek yeni ve uzun soluklu bir seriye başlamak istiyor, öyle ki dışarıdan görüldüğü zaman “Bu Apple işlemcili bir iMac.” dedirtecek cinsten.

2021 iMac tasarımı nasıl olacak hala tam olarak bilinmiyor, fakat yeni tasarımın uzun seneler kullanılacağı çok açık. Belirlediği bir tasarım çizgisini yıllar boyunca kullanmayı seven firma, en son tasarım güncellemesini 2012 yılında çıkarttığı modelle yapmıştı. Uzmanların yaptıkları tahminlere göre 2021 iMac tasarımı da bir 9 sene daha firmanın masaüstü ve dizüstü pazarında aktif olarak kullanılacak.

2021 iMac tasarımı hakkında yeni bilgiler gelirse sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, görüşmek üzere.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir