Kapat
EA Tarafından Yapılmayan Yeni Star Wars Oyunu Geliştiriliyor
Haberler 0

EA Tarafından Yapılmayan Yeni Star Wars Oyunu Geliştiriliyor

Son gelen duyumlara göre yeni Star Wars oyunu geliştirilmeye başlandı, üstelik bu yeni yapımın kullanıcılar tarafından yıllardır beklenen Star Wars: Knights of The Old Republic’in devam oyunu olacağı söyleniyor.

Yeni Star Wars Oyunu Geliştiriliyor

Star Wars: Knights of The Old Republic, yani kısa adıyla KOTOR, yıllardır oyuncular tarafından devam oyunu geliştirilmesi beklenen bir seri. BioWare ile başlayan KOTOR’un macerası Obisidan ile devam etmiş, sonrasındaysa ne yazık ki askıya alınmıştı. Her ne kadar üçüncü oyun olarak aynı adı taşıyan bir yapım görsek de bu yapımın daha çok multiplayer odaklı olması ve istenilen RPG elementlerini barındırmaması ciddi eleştiri kaynağı olmuştu.

KOTOR’dan sonra şirket politikasını tamamen multiplayer odaklı yapımlara çeviren EA, Battlefront adı altında Star Wars markasını bir süre de olsa yaşatmayı başardı. Ancak son Battlefront oyununun büyük bir facia olması ve şirketin neredeyse Star Wars markasını kaybedecek duruma gelmesi onları geri adım atmaya itti. Son Battlefront oyunu öyle büyük tepkiler almıştı ki Disney, EA ile olan marka anlaşmasını iptal etme durumuna gelmişti.

Star Wars: Knights of The Old Republic 3

Bahsettiğimiz durumun üzerine geçtiğimiz senelerde çıkartılan Jedi Fallen Order adlı yapımla EA, pozitif tepkiler alarak, en azından bir süre daha Star Wars markasına sahip olmayı garantiledi. EA’in Jedi Fallen Order ile yoluna devam ederek hikâye odaklı yeni Star Wars oyunu yapmak istediği de herkes tarafından biliniyor.

Alınan duyumlara göreyse Jedi Fallen Order’ın başarısından sonra boş durmak istemeyen Disney, EA’den tamamen bağımsız olarak farklı bir stüdyoyla KOTOR 3’ün yapımını başlatmış. Konu hakkında açıklama yapan firma yetkilileri, bu durumun büyük bir sır olmadığını belirterek, oyunun yapım sürecini kimsenin tahmin edemeyeceği bir stüdyoya verdiklerini söylediler. Hayranlar tarafından büyük heyecanla karşılanan bu habereyse EA tarafının ne tepki vereceği hala merak konusu.

Yeni Star Wars oyunu KOTOR 3 hakkında daha çok bilgi gelmeye devam ettikçe sizleri haberdar edeceğiz, daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin, herkese iyi oyunlar.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir