Kapat
PlayStation 5'e Özel Olarak Resident Evil Village Demo Yayınlandı
Haberler 0

PlayStation 5’e Özel Olarak Resident Evil Village Demo Yayınlandı

Capcom’un merakla beklenen oyunundan sonunda yeni haberler gelmeye başladı. PlayStation 5’e özel olarak Resident Evil Village demo an itibariyle yayında, ayrıca popüler serinin yeni oyunu hakkında önemli bilgiler de mevcut.

Resident Evil 7 ile beraber neredeyse ölmüş olarak kabul edilen bir markayı tekrar küllerinden doğurmayı başaran Capcom, bu başarılarını yeni yapımlarında da sürdürmek istiyor. Serinin sekizinci oyunun çıkışını hazırlayan firma, ortaya çıkarttıkları üründen son derece memnun gibi görünüyor.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard’ın bütün oyun dünyası tarafından kabul edilmesi ve sevilmesinin şüphesiz ki en önemli nedenlerinden iki tanesi serinin hem ciddi bir değişim geçirmiş hem de köklerine dönmüş olmasıydı.

Outlast ve Amnesia varimsi bir atmosfer yaratarak seriyi çok farklı bir noktaya taşıyan Capcom, eserlerinin içerisine de ciddi manada korku öğeleri koymayı da ihmal etmemişti. Özellikle beşinci ve altıncı oyunla beraber korkudan daha çok aksiyona odaklanan, zombi kesme simülasyonuna dönüşen seride bu eski köklere dönüş durumu oyuncuları çok sevindirmişti.

Capcom, serinin sekizinci oyunuyla beraber de yarattıkları bu çizgiyi devam ettirmek istiyor. Resident Evil Village demo bugün PlayStation 5 için özel olarak çıkışını gerçekleştirmiş durumda, demoyu oynayan kullanıcılar da tıpkı RE7’de olduğu gibi atmosferin ve oynanış dinamiklerinin fazlasıyla başarılı olduğunu söylüyorlar.

Resident Evil Village Demo

Bahsi geçen yapımın aynı zamanda yeni neslin gerçek anlamdaki ilk oyunu olacağını belirtelim. Bu durum, seriyle alakası olsun ya da olmasın, bütün oyuncuları büyük beklentiye sokmuş durumda.

Elbette ki PlayStation 5, Xbox Series X ve S platformlarına daha önce de birçok oyun çıktı, ancak bu oyunların hepsi aynı zamanda Playstation 4 ve Xbox One platformlarına da çıkış yapmıştı. Dolayısıyla bu yapımların hiçbirisi gerçek manada, sadece yeni nesil konsollar için dizayn edilen ürünler değildi.

Resident Evil Village demo ile beraber istedikleri geri dönüşleri almayı başaran firma, oyunun tam sürüm çıkışını 7 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirecek. Sadece PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için oynayabilecek yapımdan beklentiler çok büyük, biz de gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, herkese iyi oyunlar.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir