Kapat
Yeni Nesil En İyi Robot Süpürge Önerileri 2021
Teknoloji 0

Yeni Nesil En İyi Robot Süpürge Önerileri 2021

Kullanıcılardan sürekli olarak farklı robot süpürge önerileri isteklerini görmekteyiz. 2021 yılı itibariyle artık süpürme işlemlerinin de akıllı bir hal alması, hemen hemen her evde bir robot süpürge kullanımını da beraberinde getirdi. Robot süpürgeler sayesinde hayatımız çok daha kolaylaştı ve pratikleşti.

Uzmanlar, normal şartlarda fiziksel olarak yaptığımız temizliğin önümüzdeki birkaç sene içerisinde sona ereceğini söylüyor. Temizlik sektörünü toplamda üç evreye ayıran bilirkişiler bunları mekanik, otomatik ve akıllı süpürgeler devri olarak kategorize etmiş durumda.

Bir zamanlar hiçbir elektrik gücü kullanmadan, sadece kas gücüyle temizlik yapılırdı. Oldukça zahmetli ve yorucu olan bu süreç, özellikle ilerleyen yaşlarda ciddi fiziksel sıkıntılar çekmesi sonucu bireylerin temizlik yapamaz hale gelmelerine bile neden olmaktaydı. Sonrasında gelişen elektronik süpürge sektörüyle beraber hayatımıza elektrikli cihazlar girdi.

Vakumlama özelliği ile bütün toz ve pislikleri çekebilen bu cihazları kullanabilmek için sadece elektrik ve kol gücüne ihtiyacımız var. Günümüzde de elektrikli süpürgeler hâlâ sıkça kullanılmaya devam ediyor, ancak uzmanlara göre bu devrin de sonu yaklaşmakta.

Robot Süpürge Önerileri 2021

Bilirkişilerin hazırladığı raporlara göre gelecek tamamen akıllı robot süpürgelerde yatıyor. Tıpkı kas gücüne dayalı mekanik süpürgelerin ortadan kalkması gibi, elektrikli süpürgelerin de yok olmasına ve yerlerini akıllı cihazlara bırakmasına yavaş yavaş şahit olacağız.

Işık sistemlerimizden tutun arabalarımıza, telefonlarımızdan tutun bilgisayarlarımıza kadar hemen hemen her şeyin akıllılaştığı 21.yüzyılda süpürgelerimizin de bu furyaya katılması aslında oldukça normal. O halde gelin, robot süpürge önerileri 2021 ile sizlere bu yılın en çok öne çıkan cihazlarını tanıtalım.

Anker Eufy Robovac 11S

Anker Eufy Robovac 11S elektrikli robot süpürge en çok tercih edilen modellerden bir tanesi. Yüksek emiş gücü sayesinde hem toz hem de kirlere oldukça etkili bir çözüm sunan Eufy Robovac 11S, ayrıca sensor kalitesi ve pil kapasitesiyle de öne çıkmakta. Kullandığı sensor sistemi sayesinde evin bütün engebeli yapısını kolaylıkla aşabilen, merdiven boşlukları gibi konumlardan düşmeyen cihaz sunduğu pil ömrü ile beraber de en iyi alternatifler arasına giriyor.

Batarya kapasitesi azaldığı zaman şarj istasyonuna kendi kendine dönen ve gerekli gücü topladıktan sonra temizliğe kaldığı yerden devam eden Eufy Robovac 11S, birden fazla temizlik modu ve 100 dakikaya varabilen tam kapasite çalışma süresi ile giriş seviyesi bir ürün arayanlar için biçilmiş kaftan.

iRobot Roomba 605

Düşük bütçeli robot süpürge önerileri arayanlar için bir diğer alternatifimiz de iRobot Roomba 605. iRobot Roomba 605’in sunduğu en büyük özellik uygun fiyatına rağmen oldukça kaliteli malzeme yapısı ve verimli performans sunması. Dirt Detect teknolojisi sayesinde parke ve halılardaki en ince kirleri bile tespit edebilen Roomba 605, aynı zamanda köşelerde ve uçlarda kalmış toz kalıntılarına da rahatlıkla erişebiliyor.

Tıpkı diğer modeller gibi şarj süresi sona erdiği zaman otomatik olarak tekrardan dolum yapabilen cihazın evcil hayvan tüyleri için de özelleştirilmiş teknolojiler sunduğunu hatırlatalım. Aynı markanın 693 Wi-Fi modeli ile de, telefonunuza indirebileceğiniz uygulama sayesinde, uzaktan kumanda modunda kontrol gerçekleştirebiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Robot süpürge önerileri 2021 listemizin bir diğer markası Xiaomi oluyor. Xiaomi robot süpürgeler konusunda sektördeki lider firmalardan bir tanesi. Hemen hemen her konuda yüksek standart kalite sınırlarını yakalayan Xiaomi robot süpürge ürünlerini siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Önceki tavsiyelerimize göre biraz daha yüksek fiyat oranlarına sahip Xiaomi robot elektrikli süpürge ürünleri özellikleriyle beraber son derece öne çıkmakta.

Kaliteli sensor yapısı, son derece optimize yazılım desteği, kuvvetli emiş gücü, uzun şarj süresi, ileri düzey haritalama sistemi ve her yüzeye uygun temizleme seçenekleriyle Mi Robot Vacuum modelleri piyasadaki en iyi alternatifleri oluşturuyor. Xiaomi Mi Robot Vacuum modellerinin ayrıca çift hazneli olması dolayısıyla su ve deterjanla temizleme yapabildiğini de hatırlatalım.

Roborock Robot Süpürgeleri

Robot süpürge önerileri 2021 listemizin son tavsiyesiyse Roborock marka cihazlar olacak. Tıpkı Xiaomi gibi, üst segment kullanıcı kitlesine hitap eden Roborock ürünlerine en iyi kalite ve performansı istiyorsanız muhakkak göz atmalısınız. Hem paspaslama, hem ıslak süpürme, hem de kuru süpürme modlarına sahip olan bu cihazlar ayrıca farklı temizleme işlevselliklerini yazılım desteğiyle beraber de kullanıcılara sunuyor.

Uzun şarj süresi, güçlü emiş gücü, akıllı haritalama sistemi, uygulama yönetimi ve benzeri bütün özellikleri bünyesinde barındıran Roborock cihazlar malzeme ve sensor kalitesi açısından da sektörün lider ürünlerini üretiyor. Premium bir akıllı robot süpürge istiyorsanız bütçenize ve kullanım amaçlarınıza uygun Roborock marka cihazları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Robot süpürge önerileri 2021 listemizin sonuna geldik. Bu listemizde sizlere piyasada bulunan tüm markalardan en iyi ürün ve model alternatiflerini tanıtmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de kendi bütçenize ve arzularına uygun akıllı robot süpürgeyi bulabilir, güle güle kullanabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir