Kapat
iPhone 12 Mini Üretimi Durdurulabilir! Peki Neden?
Haberler 0

iPhone 12 Mini Üretimi Durdurulabilir! Peki Neden?

Gelen son bilgilere göre Apple, iPhone 12 Mini üretimi hakkında ciddi bir yol ayrımı karşısında. Söylentilere göre firma popüler telefonun üretimini durdurmayı düşünüyor.

Gelişen akıllı telefon dünyasıyla beraber firmalar artık hemen hemen her segmentten birkaç tane model çıkartarak sektörde var olmaya çalışıyor, ancak Apple bu furyadan çok uzun süre uzak durmuştu. Genellikle bir sene içerisinde iki model ürün çıkartan firma, gelen yoğun talep ve rakip firmaların gerisinde kalması dolayısıyla bu zinciri kırmış ve iPhone 12 ailesi ile kullanıcılara birçok alternatif sunmuştu.

Görünen o ki her ne kadar fazlaca alternatif sunulmuş olsa da kullanıcılar Android dünyasında olduğu gibi iOS dünyasında da bu durumu hızlıca kabullenemedi. Apple, sene itibariyle boyutu ve işlevselliği açısından en çok dikkat çeken modeli iPhone 12 Mini’nin satışlarından hiç memnun değil. Çıkan söylentilere göre iPhone 12 mini üretimi kısa bir süre sonra kalıcı olarak durdurulabilir.

iPhone 12 Mini Üretimi Neden Durdurulacak?

Aslında bu durumun sebebi oldukça açık; Apple, Mini modeli ile her ne kadar birçok kullanıcının dikkatini çekebilse de satış konusunda aynı performansı gösteremedi. Kullanıcılar yüksek fiyatlarla telefon alacakları zaman genellikle küçük ekranlı mini cihazlar yerine daha büyük ekranlara sahip olan telefonlara yöneliyor. Son gelen haberlere göre iPhone 12 Mini talebi beklenenin çok çok altında seyrediyor, alternatif iPhone 12 modellerinde talep fazlasını karşılayamayan firma Mini modeli ile arz fazlası oluşturmuş durumda.

Zararın neresinden dönülürse kârdır fikrini benimseyen Apple, 2021 yılının ikinci çeyreğinde iPhone 12 mini üretimi konusunu rafa kaldırmayı planlıyor. Üretim kaynaklarını Mini modeli yerine diğer alternatiflere yöneltecek olan firma, küçük ekranlı cihaz talebinde yoğunlukla SE modeli ile karşılaştıklarını belirtiyor. Android dünyasının oluşturduğu her segmente birkaç cihaz stratejisini Mini ile başaramayan Apple, muhtemelen ilerleyen süreçlerde Mini ya da benzeri hiçbir cihaz çıkartmayacak ve uzun süreler boyunca da bu açığını 2020 SE modeli ile kapatacaktır.

Her şeye rağmen bu kararın şimdilik resmiyet kazanmadığını belirtelim, ancak gelen söylentiler ve bilirkişilerin tahminleri tamamen bu kararın önünde sonunda alınacağı yönünde. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, hoşça kalın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir