Kapat
Android 0

Galaxy S8 ve S8 Plus için Oreo Beta’da sona gelindi

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerini satın alan müşteriler için iyi haber! Şuan için hala daha beta aşamasında olan Android 8.0 Oreo yazılımı yakın tarihte son kullanıcılar için yayına hazır hale gelebilir. Bu iddianın kaynağı ise bizzat Samsung!

Droid-Life sitesinde yer alan habere göre Samsung, Android Oreo‘nun beta programına kayıt olan akıllı telefon kullanıcılarına gönderdiği bildirimde yakın tarihte beta sürecinin kapanacağını duyurdu. Net tarih vererek 26 Ocak 2018‘i (bugün) işaret eden Samsung, bu tarihten itibaren beta programının sonlandırılacağı uyarısını yaptı. Bu oldukça iyi bir haber, çünkü beta sürecinin sonlanması, Android Oreo‘nun final sürümünün yayına hazır olduğu anlamına gelebilir.

Galaxy S8 ve S8 Plus için Oreo ne zaman çıkacak?

Beta sürecinin 26 Ocak‘ta sonlanması, resmî sürümün de 26 Ocak’ta yayınlanacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki. Her ne kadar tahminler 26 Ocak’ı izleyen iki veya üç hafta içinde final sürümün çıkacağı yönünde olsa da, elimizde geçerli herhangi bir veri ne yazık ki mevcut değil.

Android 8.0 Oreo güncellemesi çıkar çıkmaz yazılımı ilk elden kullanma fırsatını kilitsiz Galaxy S8 ve S8 Plus modeli sahipleri elde edecek. Daha sonra ise yurtiçi ve yurtdışından çeşitli operatörler vasıtasıyla telefon satın alan müşterilere güncelleme dağıtılacak. Ancak bölgesel bazı kısıtlamalar sebebiyle önce ABD ve Avrupa ülkelerine güncellemenin dağıtılacak olması da kuvvetle muhtemel.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir