Kapat
iOS 0

iPad Pro 2018 hakkında olay iddia!

Yeni yıla hızlı bir giriş yapmak isteyen Apple, yeni iPad Pro 2018 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak henüz ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen yeni iPad modeliyle ilgili ortaya inanılmaz bir iddia atıldı.

Buna göre iPad Pro 2018, tıpkı iPhone X‘teki gibi bir ekran yapısına sahip olabilir. Bu, iPad Pro‘da uçtan uca tamamen çerçevesiz bir ekranın kullanılacağı anlamına geliyor. Home butonu iptal edilecek, OLED teknolojisiyle geliştirilen ekran sayesinde kullanıcılara daha fazla alan açılacak. iPhone X‘teki kızıl ötesi kamera sensörlerinin iPad Pro 2018‘e gelmesi durumunda cihazın ekran kilidini Face ID, yani yüz tarama sistemiyle açabilmek de mümkün hale gelecek.

İddiaların kaynağı tanıdık bir isim

Daha önce de Apple ürünleriyle alakalı doğru tahminleriyle karşılaştığımız KGI Securities şirketinin analistlerinden Ming-Chi Kuo, iPad Pro 2018’in iPhone X‘e benzer bir ekran teknolojisine sahip olacağını iddia eden isim. Kuo’nun dayanağı ise sağlam, çünkü iOS 11.3‘ün beta sürümünün kaynak kodlarında “modern iPad” modeline işaret eden bazı satırlar yayınlandı.

Öte yandan iPhone X‘in ekranının en üstünde yer alan ve “notch” diye tabir edilen siyah alanı mümkün mertebe küçülterek ekrana alan açmak da Apple‘ın planları arasında.

Bu yıl Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC etkinliği kapsamında tanıtılması beklenen yeni iPad Pro 2018‘in yanı sıra Eylül ayında da yeni iPhone ilk kez görücüye çıkabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir