Kapat
Gündem 0

Apple evinde oturup çalışacak eleman arıyor

Evinizde oturup dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple bünyesinde çalışarak para kazanmaya ne dersiniz? Kulağa oldukça ilgi çekici geliyor, değil mi? Geçtiğimiz günlerde teknoloji sitelerine düşen bir haberde Apple‘ın evden çalışacak eleman ihtiyacı için ilana çıktığı bilgisi paylaşıldı. iPhone, iPad ve MacBook cihazlar başta olmak üzere Apple ürünleriyle ilgili müşterilerin şikayet ve taleplerini çözüme kavuşturacak 50 personel aranıyor. Bu personellerin tümü evden çalışacak, şartlar ise gayet iyi.

Apple çalışanlarına özel avantajlar mevcut

Yalnızca evden çalışıyor olmak bile bazıları için büyük bir avantajken, Apple işe alacağı çalışanlara özel bazı ayrıcalıklar da tanıyor. Apple ürünlerini indirimli satın almaktan tutun, ücretli izin ve potansiyel yükselme imkânları mevcut. Evden çalışarak müşterilere teknik destek sağlayacak olan personel, Apple‘ın normal mesai yapan çalışanlarıyla aynı saat aralıklarında iş başı yapacak. Tatillerde ekstra mesailer yapılabileceğinin uyarısını yapan Apple, çalışanlarına özel eğitim olanakları sunacağını da duyurdu.

Şartlar neler?

Dikkatinizi dağıtacak objelerden arınmış sessiz bir oda, bu işi almak için şart. Yüksek hızlı internet bağlantısı da gerekli. En az 5 mbps indirme ve 1 mbps yükleme bağlantısı, bir masa ve ergonomik sandalye yeterli. Şayet işe alınan kişinin bilgisayarı yoksa da hiç sorun değil, Apple çalışanlarına iş maksatlı kullanılmak üzere iMac ve kulaklık temin ediyor.

Evden çalışacak personele verilmesi planlanan maaş hakkında henüz bir bilgimiz yok.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir