Kapat
iOS 0

Apple’ın ucuz iPad modeli bu yıl çıkabilir

Bugüne kadarki en ucuz iPad modeliyle tanışmaya hazır mısınız? ABD’li teknoloji devi Apple‘ın 9.7 inç ekrana sahip yeni iPad modelini bu yıl Temmuz ayına doğru tanıtacağı iddia edildi. Bu iddianın kaynağı ise Apple‘a parça sağlayan Uzakdoğu Asyalı tedarikçiler.

Fiyatı bile belli oldu

İlk kez DigiTimes sitesinde yer alan haber, Apple‘a parça tedarik eden şirketlerdeki kulis bilgilerine dayandırıldı. Bugüne dek hep pahalı ve büyük ekranlı iPad modelleri geliştirip piyasaya sunan Apple, bu sefer daha düşük bütçeli müşteriler için en ucuz iPad modeli üzerine çalışmaya başladı. Ekranı 9.7 inç büyüklüğünde olan yeni iPad‘in fiyatı ise 259 dolar olarak belirlenmiş. Ki bu da anlık kur üzerinden, vergiler ve aracı kârı hariç 982 TL‘ye iPad satın alınabileceği anlamına geliyor.

Hatırlanacağı üzere geçen yıl Mart ayında Apple, bugüne dek üretilen en ucuz iPad modelini tanıtmıştı. Yine 9.7 inç ekranlı bu cihazın fiyatı ise 329 dolardı. Bu yıl tanıtılacak olan ucuz iPad modelinde fiyat daha da aşağıya çekilecek, böylece Apple daha geniş bir müşteri kitlesine satış yapmayı hedefleyecek. Aynı zamanda teknoloji devi, giderek daralan tablet pazarına bu hamleyle canlılık katmayı da düşünüyor olabilir.

Beklentiler, 9.7 inçlik ucuz iPad‘in Nisan ile Temmuz ayları arasında bir tarihte tanıtılacağı yönünde. Şuan için teknik bilgileri veya donanımsal özellikleri hakkında fikir sahibi olmadığımız tablet hakkında ilerleyen dönemde daha fazla bilgiye ulaşabilmeyi umuyoruz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir