Kapat
Android 0

Samsung Galaxy S9 için net tarih verildi

Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S9‘un bu yıl düzenlenecek olan MWC 2018 teknoloji fuarında görücüye çıkacağı bizzat şirket tarafından doğrulanmıştı. Ancak teknoloji devi bugüne dek Galaxy S9‘un çıkış tarihi için net bir gün belirtmekten kaçınmıştı.

Nihayet Samsung‘un resmî Twitter hesabından yapılan paylaşımda Galaxy S9‘un 25 Şubat 2018 tarihinde tanıtılacağı açıklandı. İşte bahsi geçen o tweet:

Galaxy S9, ISOCELL kamera ile gelebilir!

16 saniyelik bu kısa reklam filminde yer alan “Kamera, yeniden tasarlandı” ibaresinden yola çıkarak Galaxy S9‘da Samsung’un ISOCELL teknolojisini kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. “Yeniden tasarlandı” diyerek neyi kast ettiğini henüz bilmiyor olsak da, S9 kamerasının ISOCELL teknolojisiyle daha yüksek FPS değerine sahip olabileceği biliniyor.

Öte yandan ağır çekim videolar ve otomatik çekim modunda yazılımsal geliştirmelerin yer alması da kuvvetle muhtemel. Bu sayede hiçbir manuel ayar yapmadan gece karanlığında dahi mükemmel fotoğraflar çekebilmek mümkün hale gelecek. RAM ve dahili depolama alanı hakkında henüz fikir sahibi olmadığımız Galaxy S9‘un reklam çalışmaları çoğunlukla “gelişmiş kamera” vurgusu üzerine kurgulanıyor.

Exynos 9810 seçenekler arasında

Bir diğer söylenti ise Galaxy S9’da Samsung’un yeni Exynos 9810 işlemci modelini kullanacak olması. Bölgesel olarak bazı modellerde Qualcomm Snapdragon modelleri yine tercih edilebilir. Tasarım olarak ise Galaxy S8‘le aynı çizgileri taşıyacağı konuşulan Galaxy S9‘la ilgili yeni bilgilere ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir