Kapat
Android 0

Android Wear için yeni güncelleme yolda!

Akıllı saatlerde kullanılan Android Wear işletim sistemi için yeni bir güncelleme hazırlanıyor. Google tarafından geliştirilen Android Wear 2.8 henüz geçtiğimiz hafta görücüye çıkmıştı. Kontrast ve okunabilirliği artıran güncellemede ufak değişiklikler de yer almıştı.

Bugün aldığımız bir habere göre ise Google şimdilerde Android Wear 2.9 için kolları sıvadı. Her ne kadar yeni sürüm henüz çıkmamış olsa da Google şimdiden uygulama geliştiricilerine bilgilendirme mesajı gönderdi.

Görsel yenilikler ve okunmamış bildirim ikonları geliyor

Android Oreo ile eşzamanlı olarak güncelleme alması planlanan Android Wear 2.9 işletim sistemine sahip akıllı saatlerde görsel bir takım düzenlemeler yer alacak. Okunmamış bildirimler nokta şeklinde gösterilecek.

Akıllı saatlerin iki temel amacı var: Birincisi zamanı göstermek, ikincisiyse yaptığınız telefona gelen çağrı, mesaj ve hatırlatıcıları bildirim şeklinde göstermek. Dolayısıyla bildirim sistemi ne kadar düzenli çalışıyorsa, saat de o kadar başarılı sayılabilir. Google‘ın yapmaya çalıştığı da bu: Bildirim sistemini çok daha kullanışlı ve işlevsel hale getirmek. Bunun için yeni güncellemeyle birlikte yuvarlak bir ikonun içinde okunmayan kaç adet bildirim varsa rakamsal şekilde gösterilecek.

Geliştiriciler test çalışmalarına başladı

Nokta şeklindeki bildirim ikonlarına uygun yazılım geliştirme çalışmalarına başlayan geliştiriciler, Android Wear SDK 2.2.0 sürümüne güncelleme yaparak Android Wear 2.9’a hazır hale gelmeye çalışıyor. Şuan için yeni işletim sisteminin ne zaman son kullanıcının beğenisine sunulacağı henüz netleşmiş değil.

 

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir