Kapat
Haberler 0

Casio güneşle şarj olan akıllı saatini duyurdu

CES 2018 fuarına katılan saat üreticisi Casio, iki yeni akıllı saat modelini kamuoyuna tanıttı. Dahili olarak GPS sistemine sahip olan G-Shock Rangeman GPR B-1000 modeli, bunlardan birisi. Mekanik pile sahip olmayan bu saat enerjisini tamamen güneşten karşılıyor. Böyle olunca bünyesindeki GPS sistemini çalıştırmaya devam ettirebilmek için saati şarj etmeniz gerekmiyor.

Bu sayede ormanda kaybolduğunuzda yanınızda saati şarj edebileceğiniz hiçbir powerbank yoksa bile GPS’ten mahrum kalmamış olabiliyorsunuz. 4 saat boyunca saatin güneş ışığı almasını sağlamanız yeterli. Bu sayede saat GPS‘i tekrar devreye alacak ve nerede olduğunuzu akıllı telefondan görmenizi mümkün kılıyor. Tabii bunun için telefonunuzda G-Shock Connected uygulamasının yüklenmiş ve saatle eşleştirilmiş olması gerekiyor.

Bu saatte yok yok!

Soğuğa ve çamura karşı dayanıklı olan saatte altimetre, barometre, pusula ve termometre bulunuyor. Siyah veya zeytin yeşili olmak üzere 2 farklı renk seçeneğine sahip olan saatin fiyatı ise 800 $ olarak belirlenmiş. Henüz satışa çıkmayan modeli Nisan ayından itibaren Casio‘nun G-Shock sitesinden satın alabilirsiniz. Oldukça şık ve hırçın tasarımıyla dikkat çeken model, doğada uzun yürüyüşlere çıkanlar için güvenli bir seçenek.

Casio diğer ürünlerini de tanıttı

Casio, CES 2018 fuarında yalnızca yenilikçi saat modelleriyle yer almadı. Aynı zamanda gerçekçi hissiyat veren deri ve kumaş dokulu ürünleri yazıcıdan çıkartabilmeyi sağlayan 2.5D printer modelini de tanıttı. Bu yazıcıdan çıkan örnek bir ürünü aşağıdan görüntüleyebilirsiniz:

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir