Kapat
Haberler 0

Xbox Scorpio Ezip Geçecek

Kısa süre önce PlayStation 4 Pro modelini görücüye çıkaran Sony’e cevap çok gecikmeden geldi. Microsoft cephesinden yapılan açıklamada Xbox Scorpio’nun PS4 Pro’dan çok daha güçlü olacağını duyurdu.

PlayStation Meeting etkinliğinde tanıtılan, donanımsal açıdan önemli birtakım iyileştirmelerin yer aldığı PlayStation 4 Pro modeli tartışmaları da beraberinde getirdi. Öyle ki 4K Blu-Ray ve bazı oyunlar için mod desteği sunmayacağı belirtilen konsol bu yüzden oyun severlerin yoğun eleştirilerine maruz kaldı. Tercih edilip edilmemesinin karar verilemediği bu sıralarda cevap bekletilmeden geldi.

Sony her ne kadar rekabete farklı bir pencereden baksa da Microsoft bu konudaki net duruşunu korumaya devam ediyor. Zira şirket yöneticilerinden Albert Penello verdiği son röportajda Xbox Scorpio’ nun üstün donanım özellikleriyle yüksek grafik kalitesi sunacağını, PlayStation 4 Pro modelinden ise bariz şekilde daha güçlü olacağını açıkladı. Daha önce Microsoft Sony’ e rakip olmadığını ve rekabette başarılı olamadığını açıklamıştı. Görünen o ki durumlar değişmiş ve Xbox çok iddialı bir şekilde geliyor.
Xbox Scorpio’ nun piyasadaki tüm konsollara üstünlük kuracağının altını çizen Penello, oyuncuların performans farkını hissedebilmeleri için Microsoft’un fiyat konusunda cüretkar davranabileceğini belirtti. Yayınlanan video ve görsellerde ” Bugüne kadarki en güçlü oyun konsolu  sloganını kullanan Xbox Scorpio’nun 2017 yılında tanıtılması bekleniyor. Bakalım bu sefer Microsoft’ un başarı oranı ne olacak ve Sony’ e rakip olabilecek mi?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir