Kapat
Windows Phone 8.1 için yolun sonu!
Android 0

Windows Phone 8.1 için yolun sonu!

Windows Phone 8.1’in son güncelleme aldığı tarih, fazla eskilerde kaldı. Windows 10 eski telefonlara geldiğinde ise ilk önce bunu bir yerden duymuş olmanız, mağazadan bir tatbik indirmeniz ve yükseltmeyi kendiniz gerçekleştirmeniz gerekiyordu.

Windows 10 Mobile çıktığından bu yanlamasına 15 ay geçti ve eski telefonunuzu bu sürüme yükseltmeniz hala olası. Fakat dört hafta içinde (11 Temmuz’da) Windows Phone 8.1’e sunulan esas takviye süresi tamamlanacak ve bu tarihten sonradan güncellemeniz mümkün olmayabilir. Bunun nedeni, Microsoft’un güncelleme notlarında yazanlar.

İşletim sistemi için herhangi bir “uzatılmış yardım süresi” de listelenmiyor. Windows Phone 8.1 çok uzun süredir güncelleme almadığı için bundan daha sonra da almayacağını tahminde bulunmak baskı yok. Firmanın notları ise bu tarihten daha sonra mevcut güncellemelerin, onu yüklemeyenlere bundan böyle sunulmayacağını ima ediyor.

Bir başka deyişle eski Windows Phone’lu telefonunuzu Windows 10 Mobile’a yükseltmediyseniz, bunu yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Microsoft, 11 Temmuz’dan sonradan güncellemelerin sunulup sunulmayacağına dair az önce bir açıklama yapmadı. Bu konuda herhangi bir bilgi edinmemiz halinde sizlerle paylaşacağız.

Önceki HaberSiber Saldırıya Karşı Yeni Yazılım!  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir