Kapat
Windows 10 21H1 Güncellemesi ile Gelen Özellikler
Windows 0

Windows 10 21H1 Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Microsoft, her yıl aynı tarihte duyurduğu Windows güncellemelerine bir yenisini ekledi. İşte Windows 10 21H1 güncellemesi ile gelen özellikler!

Bilgisayar dünyasının en popüler işletim sistemi Windows’a sahip Microsoft, ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. En güncel Windows işletim sistemi olan Windows 10 için yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, yeni sürümde güvenlik ve hız konularıyla yakından ilgileniyor. 21H1 güncelelmesi, küçük bir paket olmasına rağmen pandemi ile daha da yaygınlaşan uzaktan çalışma modeline dair iyileştirmeleri de barındırıyor.

Windows 10 işletim sisteminin büyük güncellemeleri alışılagelmiş şekilde düzenli olarak ilkbahar ve sonbahar aylarında yayınlanıyor. Ancak bu yıl bir farklılık yapan Microsoft’un yeni büyük güncellemeyi Ekim ayında dağıtması bekleniyor. Şu anda yayınlanan 21H1 güncellemesi ise küçük yenilikler içeriyor. Köklü değişiklikler için kullanıcıların şimdilik yeni güncellemeleri beklemesi gerekiyor.

Windows 10 21H1 Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Windows 10 21H1 güncellemesi ile gelen en dikkat çekici özelliklerin başında Windows Hello’nun kavuştuğu yeni özellik geliyor. Kullanıcıları uzun yıllardır kullanılan alışılagelmiş giriş yöntemlerinden kurtaran yeni özellik kamera ile bilgisayarınıza giriş yapabilmenizi sağlıyor. Bununla birlikte akıllı telefonlarda uzun süredir kullanılan yüz tanıma teknolojisi artık bilgisayarlarda da kullanılmaya başlıyor.

Yeni güncelleme ile geliştirilen bir diğer konu ise Windows Defender Uygulama Koruması oluyor. Artık daha hızlı çalışan Windows Defender, kullanıcıları korumaya devam ederken belge açma gibi işlemleri daha hızlı yapabiliyor. Güvenliğin yanı sıra en çok geliştirmelerin olduğu bir diğer nokta olan hız konusunda ise Windows Yönetim Araçları (WMI) ve Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC) optimize ediliyor. Tüm bunların uzaktan çalışan kişilere daha iyi deneyim sunacağı belirtiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir