Kapat
Pek Çok iPhone Kullanıcısının Merak Ettiği Apple Pay Nedir?
iOS 0

Pek Çok iPhone Kullanıcısının Merak Ettiği Apple Pay Nedir?

Yurt dışında Apple kullanıcıları tarafından aktif bir şekilde kullanılmasına rağmen ülkemizde hala hizmete açılmayan Apple Pay nedir?

Apple’ın en güçlü ürün gruplarından bir tanesi olan iPhone akıllı telefonlar kendine has çeşitli özellikler ile kullanılabiliyor. Apple’ın kullanıcılarına özel olarak sunduğu uygulamalardan bir tanesi de Apple Pay oluyor. Peki bu hizmet ne anlam ifade ediyor?

Pek Çok iPhone Kullanıcısının Merak Ettiği Apple Pay Nedir?

İlk olarak Ekim 2014 tarihinde piyasaya sunulan Apple Pay, kredi kartı tabanlı temassız ödeme sistemidir. iPhone’unuzu POS cihazına okutarak alışverişinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamanızı sağlayan bu sistem Apple kullanıcıları tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır. Kredi kartlarındaki temassız ödeme sistemine oldukça benzer yapıdaki Apple Pay, NFC teknolojisinden faydalanmaktadır.

NFC teknolojisinden yararlanarak kredi kartına ihtiyaç duymadan kablosuz bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan Apple Pay’ın gelişmiş güvenlik önlemleri de bulunmaktadır. Kullandığınız iPhone modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte ödeme esnasında Touch ID ya da Face ID ile doğrulma yapmanız gerekmektedir.

Apple Pay, henüz ülkemizde kullanılamasa da yurt dışında oldukça popüler bir yöntem haline gelmiş ve pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Türkiye’den bağlanan kullanıcıların Apple Pay’i kredi ya da banka kartları ile kullanması mümkün değildir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir