Kapat
iPhone’larda iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?
iOS 0

iPhone’larda iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

iPhone cihazlarda arkadaşlarınız ile mesajlaşmanızız sağlayan iMessage okundu bilgisi nasıl kapatılır? İşte cevabı!

iPhone kullanıcılarının uzun yıllardır aşina olduğu iMessage, ücretsiz bir şekilde anlık mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Apple tarafından geliştirilen uygulamanın içerisinde bir de karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı okuyup okunmadığını görebileceğiniz bir özellik bulunuyor. Bazı kullanıcılar bu özelliği kapatmak isteyebiliyor.

iPhone’larda iMessage Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

iMessage, SMS’den farklı olarak veri bağlantısı kullanarak çalışıyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için her iki tarafın da iPhone kullanıcısı olması ve aktif internet bağlantısı bulması gerekiyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen servis internet tarifeniz üzerinden ücretlendiriliyor, hal böyle olunca iMessage için WhatsApp alternatifi demek de mümkün hale geliyor.

iMessage’de Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Mesajlar seçeneğine tıklayın.
  3. Okundu Bilgisi Gönder seçeneğini kapalı olarak ayarlayın.
  4. İşte bu kadar!

Okundu bilgisini yeniden paylaşmak istiyorsanız aynı adımları tekrarlayın ve Okundu Bilgisi Gönder seçeneğini bu defa açık olarak ayarlayın. Bu işlem sonucunda okundu bilgisi isteğiniz doğrultusunda karşı taraf ile paylaşılacaktır. Rehberimizi yararlı bulduysanız görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir