Kapat
Bilgisayarınızı Android'e Çeviren Phoenix OS Nedir? Nasıl Yüklenir?
Windows 0

Bilgisayarınızı Android’e Çeviren Phoenix OS Nedir? Nasıl Yüklenir?

Bilgisayarınızda Android işletim sistemini kullanmak ister misiniz? Cevabınız evetse bilgisayarınızı Android’e çeviren Phoenix OS nedir? Nasıl yüklenir? Adım adım açıklıyoruz!

Akıllı telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanan Android işletim sistemi günümüzde pek çok cihazda aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Google tarafından hazırlanan işletim sisteminin açık kaynak kodlu olarak sunulması geliştiricilerin Android’i geliştirmesine ve düzenlemesine olanak sağlıyor. Son yıllarda bazı geliştiriciler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Android işletim sistemi Windows yüklü bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

Phoenix OS Nedir? Nasıl Yüklenir?

Bu yazımızın konusu olan Phoenix OS da Android işletim sistemini bilgisayarınıza yüklemenize olanak sağlayan projelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Windows işletim sistemine ya da USB belleğe yükleyerek kullanabileceğiniz Phoenix OS, düşük sistem gereksinimleri sayesinde pek çok bilgisayarda kullanılabilir. Resmi bir dağıtım olmadığı için popüler uygulama marketi Play Store’un bulunmadığı programda uygulamalar APK yolu ile kurulabiliyor.

Phoenix OS, Windows işletim sistemine ya da USB belleğe yüklenerek kullanılabiliyor. Düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda iki farklı işletim sistemini aynı anda çalıştırmak aşırı kaynak tüketimine neden olacağı için USB bellek üzerinden çalıştırmanın daha ideal bir yöntem olduğu belirtiliyor.

Phoenix OS’u deneyimlemek isteyen kullanıcıların buraya tıklayarak Phoenix resmi sitesine gitmesi ve kurulum dosyasını bilgisayarına indirmesi gerekiyor. Chrome kullanan kişiler dosyayı indirmeye çalışırken çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyorlar, eğer siz de hata alırsanız farklı bir tarayıcı ile indirme işlemine devam edebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyayı açabilir ve yükleme konumunu USB bellek ya da bilgisayarınızın herhangi bir depolama birimi olarak tercih edebilirsiniz. Ardından adımları takip ederek kısa süre içerisinde kurulum işlemini tamamlayabilir ve Phoenix OS’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer yükleme konumu olarak USB belleğinizi seçtiyseniz bilgisayarınızı yeniden başlatarak açılış esnasında Boot menüsüne girmeniz ve bilgisayarınızı USB bellekten başlatmanız gerekmektedir.

Phoenix OS Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Phoenix OS’un en büyük avantajlarından bir tanesi de yüksek sistem özelliklerine ihtiyaç duymamasıdır. Phoenix OS yükleyebilmek için ihtiyacınız olanlar sadece 32 bit işlemci ve en az 2 GB (USB belleğe kurulum yapıyorsanız 4 GB) depolama alanıdır. Android deneyimini bilgisayarınızda yaşayabilmek için gerekli bir Windows sürümü bulunmasa da güncel sürümlerden bir tanesini kullanmakta fayda vardır. Çok eski Windows sürümleri günümüz teknolojisinin gerisinde kaldığı için çeşitli hatalar ile karşılaşmak mümkündür.

Bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamanıza olanak sağlayan Phoenix OS nedir? Nasıl yüklenir? Gibi sorulara cevap verdik. Rehberimizi yararlı bulduysanız görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir