Kapat
Adım Adım Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?
Android 0

Adım Adım Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Adım adım Android sistem güncellemesi nasıl yapılır? Akıllı telefonunuzu en yeni sürüme nasıl güncelleyebileceğinizi açıklıyoruz.

Android işletim sistemine sahip telefonlar diğer mobil işletim sistemleri ve daha pek çok teknolojik cihaz gibi güncelleme almaktadır. Akıllı telefon üreticileri tarafından hazırlanan bu güncellemeler iyileştirmeleri, güvenlik yamalarını ve daha pek çok yeniliği beraberinde getirmektedir. Bu nedenle akıllı telefonunuzun içerisinden yapacağınız birkaç adımda kontrol edebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz güncellemeler oldukça önemlidir.

Adım Adım Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android işletim sisteminde güncellemeler diğer pek çok işletim sisteminde de olduğu gibi telefonunuzun içerisinden yönetilmektedir. Bu sayede herkesin en güncel sürüme ulaşmasına olanak sağlanmıştır.

  1. Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
  2. Telefon Hakkında seçeneğine dokunun.
  3. Yazılım Güncellemeleri seçeneğine dokunun.
  4. Güncellemeleri Kontrol Et butonuna dokunun.
  5. Yeni güncelleme varsa indirmeyi başlatın.
  6. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kuruluma başlayın.

Güncellemeler akıllı telefon üreticileri tarafından sağlandığı için bu süreç tamimiyle markaların inisiyatifine bırakılmıştır. Eğer telefonunuz yeni güncellemeleri almıyorsa akıllı telefon üreticiniz size yeni güncelleme göndermeyi bırakmış olabilir. Bu durum uzun süre önce piyasaya çıkan cihazlarda görülebildiği gibi zaman zaman çok yeni cihazlarda da yaşanabilmektedir. Eğer akıllı telefonunuz güncelleme almıyorsa üretici marka ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir