Kapat
Öne Çıkan En İyi Video Montaj Uygulamaları 2021
Android 0

Öne Çıkan En İyi Video Montaj Uygulamaları 2021

2021 yılının en iyi video montaj uygulamaları listemiz ile bu senenin en çok öne çıkan montajlama yazılımlarını tanıtacağız. Gelin birlikte bütün bu programlara göz atalım.

Günümüz teknoloji ve dijitalleşme dünyasında videoların önemi gün geçtikçe artıyor. Bu bağlamda hayatımızın her alanında öyle ya da böyle bir şekilde videolara maruz kalıyoruz. Zira video bir insanı ya da bir oluşumu etkilemenin etkili yolu. Tabii bu durum iyi hazırlanmış, düzenlenmiş ve montajlanmış videolar için geçerli. Dolayısıyla video hazırlamaktan daha önemli bir şey varsa o da videoyu montajlamaktır.

Bunun bilincinde olduğumuz için sizlere çok güzel bir derleme hazırladık. 2021 video montaj uygulamaları tavsiyeleri ile senenin en fazla öne çıkan montaj yazılımlarını sizlere tanıtacağız. Bu liste kapsamında içerisinde bulunduğumuz en revaçta, en iyi ve en popüler video montaj uygulamalarını keşfedeceksiniz.

2021 Yılının En İyi Video Montaj Uygulamaları

Yukarıdaki paragrafta kısaca bahsedildiği üzere video hazırlamaktan daha da önemli olan durum video montajlama işlemidir. Bunun için kullanabileceğiniz en güzel programları sizler için 2021 video montaj uygulamaları öneri listesi adı altında madde madde derledik. Siz de listemize bakarak videolarınıza canlılık, farklılık ve etkileyicilik katan uygulamaları keşfedebileceksiniz.

Yapacağımız açıklamalara göre ilgili yazılımlar arasından kendinize en uygun olanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Listemizde Adobe Premiere, Adobe After Effects, Sony Vegas ya da DaVinci Resolve gibi çok bilinen uygulamalara yer vermediğimizi baştan belirtelim. Daha çok az bilinen uygulamalara yoğunlaşmaya çalıştık. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve derlememize geçiş yapalım.

Shotcut

Windows başta olmak üzere Linux ve Mac işletim sistemli cihazlarda da tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz Shotcut uygulaması yüzde yüz açık kaynaklı olmasıyla da tercih edilesi bir program. 2021 video montaj uygulamaları listemizdeki Shotcut herhangi bir ücretli paket önerisi sunmamakta. Shotcut uygulamasının tüm özelliklerini tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Videonuzu herhangi bir ödeme ya da pro sürüm kaygısı altında kalmadan montajlayabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

4K çözünürlük desteğine sahip olan bu harika uygulamaya dair bir olumsuz nokta söylenecek olursa arayüzden bahsedilebilir. Shortcut oldukça karmaşık bir arayüze sahip. Bu karmaşık arayüz bazı kullanıcılar için rahatsız edici olarak görülebiliyor. Lakin her ne olursa olsun tamamen ücretsiz yapısı ve 4K desteği ile Shotcut, 2021 video montaj uygulamaları listemizde yerini alıyor.

InVideo

Bir önceki video düzenleme programına kıyasla daha kurumsal ve daha profesyonel bir yazılım InVideo tam da size göre. Birçok ajans şirketinin tercihi konumunda bulunan InVideo, Windows ve Mac işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen bir uygulama. Ekip işbirliği gibi bir özelliğe sahip olması InVideo’yu kurumsal şirketlerin video montajlama işlemleri için çok daha cazip yapıyor. Ekip işbirliği işlevselliğini Adobe yazılımları dışında ne yazık ki hiçbir uygulamada göremiyoruz.

Oldukça basit kullanımına karşın olağanüstü bir estetik vadeden InVideo, belli başlı özellikleri için ücret talep ediyor. Lakin ücretinin karşılığını sonuna kadar veren bir uygulama yapıldığı da apaçık ortada. Yazılımda video sabitleme, hız ayarı, HD desteği ve sunum modu gibi özellikler mevcut. Bütün bu özellikleriyle beraber de InVideo, en iyi video montaj uygulamaları listesinde olan bir diğer uygulama oluyor.

Blender

Tıpkı Shotcut gibi tamamen ücretsiz bir program olan Blender, bir video düzenleme ve video montaj programından beklenen her şeyi veriyor. Windows ve Mac işletim sistemlerinin yanı sıra Linux işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilen Blender, hemen hemen her cihazda video montajı yapmanız için birebir.

Kökenine bakıldığı zaman Blender uygulamasının 3 boyutlu bir animasyon programı mahiyetinde tasarlandığı görülüyor. Lakin Blender, öylesi bir video editörüne sahip ki, zaman içerisinde animasyondan ziyade tamamen video montaj ve düzenleme işleri için kullanılmaya başlandı. Ancak aynı zamanda 3 boyutlu animasyonlar için de aktif olarak kullanıldığı bir gerçek. Dolayısıyla Blender indirdiğinizde hem üç boyutlu düzenleme araçlarını hem de video montaj araçlarını bir arada almış oluyorsunuz. Blender içerisinde barındırdığı işlevselliklerle beraber listemizde olmayı sonuna kadar hak eden bir uygulama. Fakat karmaşık bir kullanım yapısı olduğunu da belirtmek gerek. Her ne kadar çok sayıda özellik barındırdığı için karmaşık bir kullanıma sahip olsa da Blender bizce en iyi 2021 video montaj uygulamaları arasında.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir