Kapat
Samsung Galaxy A72 Özellikleri Ortaya Çıktı!
Haberler 0

Samsung Galaxy A72 Özellikleri Ortaya Çıktı!

Samsung’un yeni tasarladığı ve gelecek aylarda kullanıcılarına sunacağı yeni akıllı telefonu Galaxy A72 özellikleri ortaya çıktı. Telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği henüz netleşmezken Samsung’un eski çıkardığı telefonlara nazaran kendisini biraz daha geliştirdiği dikkatlerden kaçmadı.

Samsung kullanıcılarının merakla beklediği Galaxy A72’nin teknik özellikleri belli oldu. Bir önceki modelinin yerine gelecek olan Galaxy A72 modeli daha gelişmiş ve bazı kullanıcıların karşılaşmış olduğu teknik sorunlar giderilmiş bir biçimde kullanıcılara sunulacak. İnternet kullanıcılarının sızdırdığı özellikler arasında Galaxy A72’nin görünümü de verilen bilgiler arasında yer almakta. Lafı daha fazla uzatmadan gelin Galaxy A72’nin özelliklerine bir göz atalım.

Samsung Galaxy A72 Özellikleri Ortaya Çıktı!

Galaxy A72’nin sızdırılan özellikleri arasında en çok dikkat çeken nokta akıllı telefonun bataryası oluyor. Galaxy A71 modelinde yer alan 4.500 mAh kapasiteye sahip batarya A72 modelinde 5.000 mAh’e yükseltiliyor. Bu da cihazın kullanım ömrü noktasında sunacağı avantajı gözler önüne seriyor. Donanım kısmında bizleri 6 ya da 8 GB RAM ve 128 ya da 256 GB dahili depolama alanı karşılarken ek depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar ise MicroSD kart ile depolama alanını arttırabiliyor.

Samsung Galaxy A72 Teknik Özellikleri

Ekran: 6,7 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğe sahip AMOLED ekran

Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 720G

Arka Kamera: 64 MP + 12 MP + 8 MP + 2 MP

Ön Kamera: 32 MP

Depolama Alanı: 128 ve 256 GB depolama alanı seçenekleri

Bellek: 6 ve 8 GB RAM seçenekleri

6,7 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile birlikte gelen Galaxy A72, FHD+ çözünürlüğe sahip. Ön tarafta yer alan öz çekim kamerası 32 MP çözünürlük sunarken, telefonun arka kısmında ise bir önceki modelde olduğu gibi bizleri sırasıyla 64, 12, 8 ve 2 MP çözünürlüğe sahip 4 adet kamera karşılıyor.

Galaxy A72 modelinin dikkat çekici bir diğer özellik ise piyasaya yeni çıkacak modelde Qualcomm Snapdragon 720G işlemci yer alacakken bir önceki model olan Galaxy A71’de Qualcomm Snapdragon 730G işlemci kullanılması oluyor. Samsung’un yeni akıllı telefon modelinde neden böyle bir girişimde bulunduğu bilinmiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Samsung Galaxy A72’nin piyasaya ne zaman çıkacağı henüz tam olarak bilinmiyor olsa da cihazın önümüzdeki aylarca satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Galaxy A72’nin fiyatı hakkında açıklamada bulunmayan Samsung’un, yeni akıllı telefon modelini 449 euro seviyelerinde bir fiyatlandırma ile kullanıcılara sunması bekleniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir