Kapat
Freelancerların İşine Yarayabilecek En İyi Verimlilik Uygulamaları
İnternet 0

Freelancerların İşine Yarayabilecek En İyi Verimlilik Uygulamaları

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan ve geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan COVID salgın hastalığı ile birlikte pek çok kişinin tanıştığı freelance ya da remote çalışma modeli iş dünyasındaki kişilere yeni seçenekler sunuyor. Bir ajansa bağlı olarak uzaktan çalışabileceğiniz remote ya da tamamen bağımsız çalışabileceğiniz freelance iş modelleri günümüzde hiç olmadığı kadar rağbet görüyor. Her geçen gün bu iş modelleri ile tanışan ve çalışan kişiler artmaya devam ederken iş dünyasında bu kişilerin çalışmalarını yönetmelerini kolaylaştıracak bazı uygulamalar bulunuyor. İşte freelancerların işine yarayabilecek en iyi verimlilik uygulamaları!

Freelance, Freelancer ya da Remote Nedir?

Remote, İngilizce bir sözcük olup kelime anlamından yola çıkarak da tahmin edebileceğiniz üzere uzaktan çalışma anlamına gelmektedir. Remote ve freelance çalışma modelini birbirinden ayıran farklılıklar ise bağımlılıktır. Bir ajansa ya da şirkete bağlı çalışan kişiler remote çalışma modeline, bağımsız olarak çalışan kişiler ise freelance çalışma modelini benimsemektedir. Freelancer ise freelance çalışma modelini uygulayan kişilere verilen isimdir.

Freelancerların İşine Yarayabilecek En İyi Verimlilik Uygulamaları

Evernote

En popüler not alma uygulamalarından bir tanesi olan Evernote, işlerinizi planlamak için mükemmel bir seçimdir. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarınızda senkronize bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde nerede olursanız olun not almak ve düzenlemek mümkün hale gelmektedir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Evernote uygulamasında çeşitli avantajlar için premium üyelik almanız da mümkündür.

Clockify

Uzun çalışma saatleri arasında hangi işe ne kadar zaman ayırdığını analiz etmek isteyen kişilerin kullanabileceği Clockify, zamanı verimli kullanmada size yardımcı olmaktadır. Mobil ve masaüstü cihazlarınızda kullanabileceğiniz uygulamanın Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri de bulunmaktadır.

Trello

İş dünyasında özellikle ajansların yoğunlukla tercih ettiği Trello ekip arkadaşlarınız ile iletişim kurmanızı ve iş akışınızı kolay bir şekilde yönetmenizi sağlamaktadır. Özellikle birden fazla kişinin çalıştığı işlerde faydalı olan uygulama freelance ve remote iş modelini benimseyen kişiler tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Google Dokümanlar

Adından da anlaşılabileceği üzere Google’ın bir servisi olan Google Dokümanlar, Microsoft Office programını internete taşımaktadır. Ofis programlarını internet üzerinden kullanmanızı sağlayan Dokümanlar, hazırladığınız belgeleri başka kişiler ile paylaşmanıza da olanak sağlamaktadır.

Unsplash

Özellikle tasarımcıların işine yarayabilecek Unsplash, pek çok içerik üreticisinin yüklemiş olduğu stok fotoğraflardan oluşuyor. Ücretsiz stok fotoğraf bulma sorununu ortadan kaldıran internet sitesi binlerce fotoğrafçının çalışmalarını bünyesinde barındırıyor.

Peki siz işlerinizi yaparken hangi uygulamalardan yardım alıyorsunuz? Tavsiyelerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir