Kapat
Fall Guys Xbox Duyurusunu Gerçekleştirdi!
Haberler 0

Fall Guys Xbox Duyurusunu Gerçekleştirdi!

Fall Guys Xbox platformları için çıkışını yakın bir zamanda gerçekleştirecek. Sevilen oyun Xbox konsollarında da artık oynanabilir olacak.

Çıkış yaptığı günden bu yana büyük beğeni toplayan Fall Guys fenomen bir oyun halini aldı diyebiliriz. İlk çıkışını PC platformu için gerçekleştiren yapım Steam listelerinde satış rekorlarına doyamadı. Öyle ki oyunun ilk bir ayında kullanıcı yoğunluğundan dolayı ciddi sunucu problemleri meydana geldi. Yapımcılar bu işi çözebilmek adına yoğun mesai harcamak zorunda kaldılar. Farklı parkur dinamikleriyle eğlenceli oynanışı bir arada sunan Fall Guys her yaştan kullanıcı için beğenildi ve oynanmaya devam etti.

Günümüzde de oyun aktif olarak hâlâ oynanmakta. Oyunun bu kadar büyük popülariteye erişmesinde elbette ki yayıncıların emeği çok büyük. Fall Guys Xbox çıkışı daha gündemde değilken ilk başta sadece PC platformunda bulunuyordu. Oyunu PC platformundayken bu kadar ünlü yapan tek şey YouTube ve Twitch yayıncılarının büyük bir keyifle yapımı oynamalarıydı. Böylelikle, istemeden de olsa, Fall Guys için çok ciddi bir reklam çalışması yapılmış oldu. Konsol tarafından gelen isteklere fazla dayanamayan Fall Guys yapımcıları da oyunu kısa süre önce PlayStation 4 platformuna çıkarttılar. Yeni hedefleriyse yapımı Nintendo Switch ve Xbox platformlarına uyarlamak olacak, bu adaptasyondan sonra PlayStation 5 özel sürümü de çıkışını gerçekleştirecek.

Fall Guys PlayStation 5 Sürümü Gecikebilir

PlayStation 5’ten önce Fall Guys Xbox platformlarına gelmesine şaşırmış olabilirsiniz. Zira Fall Guys, ilk konsol çıkışını PlayStation 4 için gerçekleştirmişti. Ancak bu durumun elbette ki mantıklı bir nedeni mevcut. PlayStation 5 halihazırda PlayStation 4 oyunlarını çalıştırabildiği ve Fall Guys da 60FPS olarak her iki konsolda performans verebildiği için firma böyle bir karar almış. Yapımın PlayStation 5 portu Xbox ve Nintendo Switch portları bittikten sonra gelecek.

Fall Guys Xbox platformlarının yanı sıra Nintendo Switch ve mobil platformlara da çıkışını gerçekleştirmek istiyor. Oyun yapısı gereği gerek Switch gerekse mobil platformlar için son derece uygun. Mobil tarafta oyunun yapımını üçüncü parti bir port şirket üstlenecek. Bu yöntemi daha önce Activision Blizzard mobil Diablo oyunları için de kullanmıştı. Fall Guys’ın hem Android hem de iOS platformlarında çıkışını yapması bekleniyor.

Fall Guys Xbox Platformlarında Oynanabilecek

Xbox platformlarına yapacakları çıkış için tam bir tarih vermeyen stüdyo, olabildiğince kısa süre içerisinde bunu gerçekleştireceklerini belirtti. Muhtemelen 2021 yılının ikinci çeyreğini bulacak olan bu çıkış aynı zamanda Nintendo Switch portuyla beraber de eşzamanlı olarak gelebilir. Gelen duyumlara göre Fall Guys yapımcıları Xbox sürümünden önce söz verdikleri gibi Nintendo Switch sürümünü de piyasaya sunmak istiyorlarmış.

Fall Guys Xbox sürümünün hem Xbox One hem de Xbox Series konsolları için çıkış yapacağını belirtelim. Yani hem eski nesil hem de yeni nesil cihazlarda Fall Guys’ı oynayabileceksiniz. Yapım hakkında yeni bilgiler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz, bizi takipte kalın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir