Kapat
Yemeksepeti'nin Hacklenmesi ile İlgili CEO'dan İlk Açıklama
Haberler 0

Yemeksepeti’nin Hacklenmesi ile İlgili CEO’dan İlk Açıklama

Yemeksepeti’nin hacklenmesi ile ilgili CEO’dan ilk açıklama geldi! Türkiye’nin en popüler çevrimiçi yemek sipariş hizmeti Yemeksepeti, geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya uğramış ve bunun soncunda kullanıcı verilerinin bir kısmı kötü amaçlı kişilerin eline geçmişti. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın olayın ardından ilk defa açıklama yaptı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Aydın, yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu ve tekrar aynı şeyin yaşanmaması için çalıştıklarını belirtti.

Yemeksepeti’nin Hacklenmesi ile İlgili CEO’dan İlk Açıklama

Yemeksepeti CEO’su olayın ardından açıklama yapmaması nedeniyle bir süredir eleştirilerin odağında olmuştu. İlk defa açıklamalarda bulunan Nevzat Aydın, olay hakkındaki düşüncelerini resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. 20 yıldır kullanıcıların güvenliği ve memnuniyetini ön planda tuttuklarını belirten CEO, oldukça üzgün olduğunu ifade etti. Bundan sonraki süreçle ilgili açıklama yapmayı ihmal etmeyen Yemeksepeti CEO’su, aynı olayın tekrar yaşanmaması için çalıştıklarını da belirtti.

Yemeksepeti, yaşanan olayın ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuş ve kullanıcıların kredi kartı gibi finansal bilgilerinin güvende olduğunu belirtmişti. Saldırganların ele geçirmeyi başardıkları bilgiler ise kullanıcıların adı soyadı, doğum tarihi, telefon numaraları, e-posta adresleri, adres bilgileri ve SHA-256 algoritması ile maskelenmiş şifreleri oldu.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir