Kapat
GeForce RTX 3050 Laptop Modelleri Yakında Piyasada!
Haberler 0

GeForce RTX 3050 Laptop Modelleri Yakında Piyasada!

RTX 3050 laptop alternatifleri ufukta gözüktü. Nvidia, 1050 serisi ile yakaladığı başarıyı 3050 cihazlar ile birlikte de devam ettirecek.

Nvidia’nın 3000 serisi ile birlikte sektöre damga vurduğunu hepimiz biliyoruz. 3000 serisinin yakaladığı başarı bütün dünyada yangı uyandırmaya yetti. En son 1000 serisi ile birlikte bu denli büyük bir başarı yakalayan firma 3000 serisinin ekmeğini yemeye devam etmek niyetinde. 1000 serisi ekran kartlarının halen daha aktif olarak kullanıldıklarını bilmekteyiz. Bu kartlar farklı kullanıcılar ve oyuncular tarafından tercih edilmekteler. Lakin 1000 serisinin en önemli özelliği fiyat ve performans oranlarının son derece yüksek olmasıydı. Zira bu sayede kullanıcılar düşük ücretlerle beraber son derece performanslı bilgisayarlar alabildiler.

3000 serisini de öne çıkartan etken bu oldu diyebiliriz. 2000 serisi ile 3000 serisi arasında ciddi bir sıklet farkı mevcut. Bu fark aynı fiyatlarla beraber ilgili ekran kartlarının piyasaya gelmesi sonucuyla da büyük talep yarattı. Kullanıcılar alacakları performans farkıyla birlikte yeni ekran kartlarını kullanmaktan büyük keyif aldılar. Aynı zamanda 1000 serisinin laptop pazarında da büyük ses getirdiğini söylemek mümkün. Fakat 2000 serisinden bu atılımı görememiştik. Görünüşe göre Nvidia yeni çıkartacağı mobil ekran kartlarıyla beraber bu durumu tersine çevirmek niyetinde. 3000 serisinin ürünlerini aktif olarak laptoplarda görmeye yakın bir zaman içerisinde başlayabiliriz. Öyle ki Nvidia fiyat ve performans odaklı 50 numaralandırmalı ekran kartlarını mobile de getiriyor.

RTX 3050 Laptop Alınır mı?

Yakın bir zaman diliminde içerisinde RTX 3050 barındıran laptop seçenekleri piyasada olacak. Peki bu laptoplar tercih edilmeli mi? Gelin bu soruyu sizler için cevaplandıralım.

Fiyat ve performans oranına göz atıldığı zaman yeni RTX 3050’lerin son derece iddialı olduklarını söylememiz mümkün. Zira yeni gelecek olan ürünler hem barındırdıkları mimari, hem DLSS destekleri ve hem de bellek türleriyle büyük fark yaratmaktalar. Bu bağlamda ucuz fiyatla çıkması muhtemel olan RTX 3050’lerin alınabileceğini söyleyelim. Son gelen duyumlara göre laptoplarda 3060’lı cihazlar 1000 dolar seviyesinde çıkış gerçekleştirecekken 3050 cihazlar ise 600 dolar seviyesinde çıkış gerçekleştirecek. Bu rakamların ülkemizdeki dolar kuru ve vergilendirmeler baz alınacağı zaman değişiklik göstermesi de son derece olası. Yeni RTX 3050 laptop alternatifleri yakında geliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir